Egyszerre jó és ijesztő, ami kiderült a hosszú Covidról
Az eddigi legnagyobb és leghosszabb kutatás azt mutatja, hogy a gyerekek 70 százaléka legfeljebb két év alatt kigyógyul a hosszú Covidból. Harmaduk azonban nem.
Az eddigi legnagyobb és leghosszabb kutatás azt mutatja, hogy a gyerekek 70 százaléka legfeljebb két év alatt kigyógyul a hosszú Covidból. Harmaduk azonban nem.
A koronavírus-fertőzés hatására olyasmi történik a szervezetben, ami a rákellenes küzdelemben is hasznosítható – és természetesen nem kell hozzá elkapni a Covidot.
Az emberiség számára kockázatos SARS-szerű vírusok evolúciója és kialakulása az észak-indokínai szubtrópusi régióhoz köthető – állapították meg a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Virológiai Nemzeti Laboratórium (VNL) kutatói a Covid-pandémia eredetkutatása során.
Miközben ismét felfutóban van Magyarországon is a koronavírus, érkezett egy jó hír: úgy tűnik, újabb bevethető kezelést találtak a magyar kutatók a fertőzésre.
A jelek szerint nemcsak a felnőtteknél, a gyerekeknél is nagyobb a 2-es típusú cukorbetegség kialakulása azoknál, akik koronavírus-fertőzésen estek át. Kérdés, az állapot mennyire tartós.
Eredetileg ebben az üzemben akarták licenc alapján gyártani a koronavírus-fertőzés elleni orosz és kínai vakcinát.
A Cambridge-i Egyetem kutatói két szupererős MRI-gépet vetettek be, hogy minden eddiginél pontosabb képet kapjanak a koronavírus-fertőzésen átesett betegek agytörzséről.
A jánoshalmai háziorvossal összejátszott az asszisztense, egy védőnő és egy szakápoló is.
Amerikai kutatók MRI-vizsgálat segítségével figyelték meg, milyen változásokon ment át azon serdülő fiúk és lányok agya, akik végigélték a koronavírus-járvány miatti lezárásokat.
Amerikai kutatók szerint a hosszú Covid nemcsak a felnőtteket, de a gyerekeket is ugyanúgy érinti, ezért érdemes alaposabb vizsgálatot végezni, hogy nagyobb hatékonysággal lehessen kezelni őket.
Az átlagnál alacsonyabb IQ, depresszió és még több súlyos probléma is jelentkezik a hosszú Covidban szenvedőknél – mutat rá egy friss tanulmány.
Minden jel szerint a szervezet védelmében fontos szerepet betöltő immunsejteknek, a T-sejteknek is köze lehet ahhoz, hogy valakit még azután is gyötörnek a tünetek, hogy már kigyógyult a Covid-fertőzésből.