Vállalkozás hvg.hu 2018. szeptember. 26. 09:29

Tudtuk, hogy megéri airbnb-ztetni a lakást, de azt nem, hogy ennyire

Tavaly a budapesti Airbnb szállásokon eltöltött vendégéjszakák száma megközelítette az 1,5 milliót, 35 százalékkal meghaladva az egy évvel korábbit – közölte a Colliers International az MTI-vel szerdán.

A Colliers International és a Hotelschool The Hague friss, Budapestre vonatkozó elemzése alapján az V., VI., VII. kerületben történik a budapesti foglalások 69 százaléka. Az Airbnb piaci részesedése az eltöltött vendégéjszakákat tekintve a 2016-ban mért 10,2 százalékról 2017-re 14,3 százalékra nőtt, így az Airbnb piaci részesedése Budapesten az európai városokkal összevetve az élmezőnybe tartozik: Párizsban 15,2 százalék, Barcelonában 13,2 százalék volt ez az adat, míg Amszterdamban 11,7 százalék, Madridban 10,1 százalék, Londonban pedig csak 6,9 százalék a közlemény szerint.

A kutatás alapján a budapesti Airbnb-piacot inkább a professzionális bérbeadók mozgatják, ugyanis a bérbeadók 65 százaléka kettőnél több lakást ad bérbe. Ez a szám jelentősen meghaladja a legtöbb európai nagyvárosban jellemző, 40-50 százalékos átlagot. Az előző évekhez hasonlóan 2017-ben is az egyszobás, teljes lakás volt a legnépszerűbb, a foglalások közel 55 százaléka ilyen típusú szálláshelyen történt.

A közlemény idézi Steinfeld Tamást, a Colliers International piackutatási igazgatóját, aki elmondta: arra számítanak, hogy az Airbnb piac a következő években is bővül majd, összhangban a Budapestre látogató turisták számának emelkedésével, de a növekedés üteme lassul, mert a következő két évben a hazai szállodapiacon jelentős fejlesztéseket adnak át, ami növeli a kínálatot.

hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.