Vállalkozás hvg.hu 2018. március. 27. 08:41

Ki nem találná, miért zárt be Budapest egyik legjobb cukrászdája

Az üzletvezetők szerint elfáradtak, ám nem a hosszú ideje tartó süteménygyártásban, hanem "az egyéb nehézségekben". Emellett a munkaerőhiány, valamint a tanulni akarás hiánya is gond volt.

Múlt szerdán írtuk meg, hogy 13 évnyi működést követően március 25-én végleg bezár Budapest egyik népszerű és igen neves cukrászdája, a Zazzi.

Az üzlet kitalálói a bezáráskor közzétett Facebook-bejegyzésben azt írták, a cukrászda az évek során kiteljesedett, "de eltelt az idő, és több belső és külső tényező miatt sajnos már nem tudtunk annyi energiát szánni rá, amennyit megérdemelne". Most Jókuti András gasztroblogger igyekezett kideríteni, mi állhat a bezárás mögött.

Jókuti saját YouTube-csatornáján közzétett videóban Varga Margit, a cukrászda egyik vezetője azt mondta, nem számítottak rá, hogy a bezárás híre ennyire meglepi majd a vendégeket. A miértekről szólva úgy fogalmazott, "eljön az a pillanat, amikor mérlegelsz, hogy mit vállalsz be és mit nem, és bár csodaszép volt ez az idő, bizonyos dolgok megváltoztak". Szerinte a munkaerőhiány, valamint a tanulni akarás hiánya is nagyban hozzájárult döntésükhöz.

"Nem tudtunk egy olyan csapatot összeállítani, akikre hosszú távon építeni lehetett volna" - folytatta Varga, és azt is mondta, hogy sokszor már csak SMS-ben szóltak neki, ki nem jön aznap dolgozni, ki beteg, ezután pedig elkezdődött "egy ilyen nagy népvándorlás".

"Mindenki nagyon szeretne tanulni, leírja, hogy imádja a cukrászatot, de aztán felfogják, hogy ez egy szakma, amit meg kellene tanulni, az viszont energia, idő, és sok mindenről lemondás" - tette hozzá Varga Margit.

Dr. Erdős Melinda, a cukrászda másik alapítója arról beszélt, hogy volt egy nehéz időszakuk, amikor átépítették a Bécsi utat és ezáltal megközelíthetetlenné vált a környék. "Akkor itt bizony nagyon sok vendéglátóhely ment tönkre, de mi átevickéltünk ezen a nehéz korszakon".

Erdős a bezárás kapcsán azt mondta, mindketten hosszú ideig szívvel-lélekkel vitték az üzletet, de elfáradtak, ám nem a süteménygyártásban, hanem "az egyéb, különböző nehézségekben". A videós interjút alább tekintheti meg:

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.