Vállalkozás hvg.hu 2018. március. 01. 15:15

Itt a hideg, a kétéves elektromos buszok ötöde jár csak a fővárosban

Rosszul bírják a hideget a BKV alig két éves elektromos buszai, csütörtökön kora délután csak 4 jármű közlekedett a 20-ból.

A Modulo elektromos buszoknak csupán az ötöde, négy jármű közlekedett csütörtökön kora délután, és ez nem egyedi jelenség. A Közlekedő Tömeg szakmai szervezet keddi posztja arról tanúskodik, hogy aznap a 20-ból csupán 5 jármű volt szolgálatban. És nem volt jobb a helyzet tavaly februárban sem, akkor is megírtuk, hogy a 20 járműből csupán 5-6 tudott forgalomba állni a párás, hideg időben.

A csütörtöki járműkiadásról mindenki meggyőződhet maga is erre a honlapra kattintva. Itt rendszám alapján sorolják föl az elektromos buszokat, húsz darab van közülük a BKV állományában, 14:28 perckor 13 volt egyáltalán látható a rendszerben, ami azt jelenti, hogy a maradék 7-re jó ideje nem is adtak rá gyújtást, így azok feltehetően el sem hagyták a garázst, hiszen ellenkező esetben bejelentkeztek volna a FUTÁR-rendszerbe és láthatóvá váltak volna a honlapon - tudtuk meg a Közlekedő Tömegtől.

A maradék 13 busz közül 6 közlekedett egyáltalán bármilyen viszonylaton, bármeddig is csütörtökön, közülük egy már ismeretlen okokból kiesett a forgalomból, egynek pedig menetrend szerint végetért a szolgálata. 14:28 perckor csupán négy jármű maradt tehát az utcán.

A Közlekedő Tömegtől azt is megtudtuk, hogy a 20-ból mindössze 14 buszra számít csak a BKV egy napon, ami eleve jóval az alatt a 90% alatt van, amit egy kétéves járműtől elvárhatunk. A napi 4-6 kocsi azonban mindenképpen kritikán aluli.

Emlékezetes: korábban kiesett egy kereke a Bartók Béla úton az egyik elektromos busznak, novemberben pedig kiderült, hogy több járműnek a váza is repedezik már.

A Modulo C68e típusú magyar elektromos buszok ugyanannak a Modulo-családnak a tagjai, melyből jelenleg 180 csuklós buszt gyártanak a BKV és a Volánbusz számára

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.