Vállalkozás hvg.hu 2016. október. 15. 19:29

Pizzafutárból lett ingatlanos guru

Egy évtizeden át spórolt pizzafutári fizetéséből egy ausztrál férfi, hogy megvehesse az első ingatlanját. Mára tizennégy lakást ad ki, és vidáman megél a bevételekből.

Két év múlva, 30 esztendősen akár vissza is vonulhatna, akkora vagyont halmozott fel Tony Fleming. A pizzafutárból lett ingatlanspekuláns olyan ügyesen bánt a tízdolláros órabéréből félretett pénzével, hogy mára évente 130 ezret keres csak a nevén lévő házak kiadásából.

Az első ingatlanjának önrészére 19 évesen sikerült összespórolnia a szükséges összeget. A Sydney egyik külvárosában, Kingswoodban álló három hálószobás, rossz állapotú házat mindössze 189 ezer dollárért hirdették megvételre, s ez akkor, 2009-ben jóval alatta volt a hasonló otthonok átlagos árának. Ráadásul a környék sem volt akkoriban nagyon felkapott.

A fiú néhány barátjával, akikkel szétdobták egymás közt a felmerülő költségeket, beköltözött az újonnan vásárolt épületbe, és apránként felújította, miközben rengeteg túlórát vállalt a pizzériánál. Nem adta fel a spórolást, kevéssel is beérte, s mára összesen 13 ingatlan van a nevén, a tizennegyediket pedig rövidesen megveszi. A házakat, lakásokat renoválás után adja ki, így jóval többet tud értük kérni.

Az elmúlt években már csak az ingatlanokkal foglalkozott, az iskolapadba is beült, hogy minél szélesebb körű tudással vértezze fel magát. Mára saját ingatlanos cége van, a Triumphant Property Group. A befektetési szempontból izgalmas otthonok felkutatásában ingatlanosok is segítik, ám ő szereti maga intézni a munka oroszlánrészét.

„Találd ki, milyen célokat akarsz megvalósítani, és csináld végig a tervet, amely elvezet hozzájuk. Élvezd az életed, de ne költs sokat a felesleges dolgokra: nem kell folyton vedelni és drága utazásokat szervezni. Ha képes vagy meghozni néhány áldozatot, nem kell majd aggódnod a jövő miatt” – vallja a fiatal üzletember.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.