Az új menedzserét Andrew G. Vajna személyesen mutatta be csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján, miután bejelentették: az érdekeltségébe tartozó Magyar Broadcasting Co. Kft. vásárolja fel a televíziót.
Dirk Gerkenst, az RTL Klub korábbi vezetőjét kérte fel a TV2-csoport vezérigazgatójának a társaság jövőbeli tulajdonosa.
Az új menedzserét Andrew G. Vajna személyesen mutatta be csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján, miután bejelentették: az érdekeltségébe tartozó Magyar Broadcasting Co. Kft. vásárolja fel a televíziót.
Andrew G. Vajna a tájékoztatón közölte: a tv2-ből az ország vezető kereskedelmi televízióját kívánják létrehozni. Hozzátette, reményei szerint három héten belül megkapják a Gazdasági Versenyhivatal hozzájárulását a tranzakcióhoz.
Beszámolt arról is: a jelenlegi menedzsment tagjai, Simon Zsolt és Yvonne Dederick az átadás levezényléséig, vagyis mintegy másfél hónapig még pozíciójukban maradnak, azt követően azonban az új vezérigazgató dönti el, kivel kíván együttdolgozni.
A csatorna eladását ma jelentették be, ezt több lap is jó előre megírta, abban azonban még bizonytalanság volt, hogy valóban a volt konkurens vezetője érkezik-e a csatorna élére, a Figyelő forrásai például azért tartották ezt valószínűtlennek, mert Gerkens vette fel a kesztyűt a kormányzattal a reklámadó bevezetése miatt úgy, hogy a korábbi bulvárhíradó helyett kormánykritikus híradót kezdtek szerkeszteni a csatornánál.
A hvg.hu viszont már ekkor úgy értesült, hogy ugyanakkor úgy tudja, hogy Gerkens az utóbbi hetekben gyakran mutatkozott TV2-höz közeli személyek társaságában Budapesten, és az is biztos, hogy szakmai szempontból égető szükség lenne az RTL Klub sikeres know-how-ját ismerő szakemberre.
Az RTL Klubot 2001 óta irányító Dirk Gerkens vezérigazgatót márciusban váltották le az RTL éléről, akkor a neki felajánlott új posztot nem fogadta el, utódja Vidus Gabriella lett, bár egy rövid időre, ideiglenesen Andreas Rudas, az RTL Csoport közép-európai és ázsiai ügyekért felelős regionális alelnöke vette át a tévétársaság irányatását.
A médiavállalatot piacvezetővé tevő Gerkens leváltása azért is volt közérdekű ügy, mert a csatorna és a kormány között a reklámadóról folytatott tárgyalásokról korábban olyan információk jelentek meg, hogy a kabinet a csatorna vezetőinek menesztését kérte az reklámadó csökkentése fejében. Gerkens a leváltása után azt mondta, még 2017-ig tartott volna a szerződése, vagyis idő lelőtt bírták távozásra.