Vállalkozás hvg.hu 2015. március. 24. 10:09

Dress code-dal szekírozzák ki a hajléktalanokat egy Lidlből

Csak kifogástalan öltözékben szabad belépni Budapesten a Lövölde téri Lidlbe – derül ki az áruház házirendjéből. A társaság PR-vezetője szerint minden üzletükben van házirend, és mindent a vevők érdekében tesznek. A Népszabadság munkatársa azonban egy másik belvárosi Lidlben nem talált kifüggesztett házirendet, és hegyes fémrudakat sem helyeztek el az áruház külső részén, amelyekkel megakadályozzák, hogy hajléktalanok kuporodjanak oda.

A Lövölde téri Lidl eladóterében olvasható házirend szerint az üzletbe tilos olyan koszos ruhában belépni, amely másokban megbotránkozást kelt vagy beszennyezheti mások ruháját.

Enni és inni is tilos az eladótérben, valamint hangoskodni, nyílt lángot használni, gördeszkázni, rollerezni, görkorcsolyázni. Szórólapozni, kérdőíves felmérést végezni csak engedéllyel szabad. Kutyát és egyéb állatot sem engednek bevinni, kivéve a vakvezető ebeket.

Az üzletvezető szerint az elmúlt két hétben, mióta ő a boltban van, még senkit sem kellett koszos ruha miatt kitessékelni. Azt is mondta, hogy a több mint száz magyarországi Lidlben minden bizonnyal vannak az övékéhez hasonló szabályok.

A Népszabadság munkatársa elment a Corvin-negyedben található Lidlbe, de ott nem talált kifüggesztett házirendet sem. Fémrudakkal sem akadályozták az üzlet utcai részén a hajléktalanok lekuporodását – jegyzik meg a cikkben.

Tőzsér Judit, a Lidl PR-vezetője az ügyben úgy reagált a lapnak: nekik a vásárlók, illetve a vásárlók kényelme a legfontosabb. Céljuk, hogy a mindennapi vásárlás nyugodt, békés és biztonságos környezetben történjen – magyarázta.

A környékbeliek szerint nyilvánvaló, hogy a hajléktalanokra szabták a Lövölde téri bolt házirendjét, bár egyikük azt mondta: a környék rendezett, ilyen kiszorításra nincs szükség.

hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.