Társadalmi felelősségvállalásra ösztönöznék a munkaadókat a „Visszafogadó Munkahely" díjjal, amire azok a cégek pályázhatnak, akik a GYES, GYED, GYET után visszafogadták korábbi munkatársukat.
A pályázat célja, hogy bemutassák azokat a munkahelyeket, amelyekről hitelesen megállapítható, hogy fontos számukra a GYES-ről, GYED-ről, GYET-ről visszatérő munkavállalók újbóli foglalkoztatása, és megadják a lehetőséget, hogy a korábban jól bevált kollégák a gyermekvállalást követően ott folytathassák pályafutásukat, ahol abbahagyták. A szervezők reményei szerint, az így megosztott tapasztalatok más vállalatokat is társadalmi felelősségvállalásra ösztönözhetnek, hogy segítsék az anyák munkába való visszatérését.
Nevezni azok tudnak, akik már büszkélkedhetnek olyan munkatárssal, akit visszafogadtak, és az ő történetének megosztásával vehetnek részt a pályázatban. A nevezett történetekbe érdemes beírni minden olyan példát, amelyeknél a részmunkaidő, rugalmas- vagy távmunka, vagy akár job-sharing megoldás kitűnően működött, mert ez plusz pontot jelent az elbírálásnál, nem beszélve arról, hogy inspirációt jelent más vállalatoknak. A JÓL-LÉT Alapítvány és partnerei, a NÓRA-HÁLÓZAT tagjai által közösen meghirdetett pályázatra december 18-ig várják a nevezőket.
A szervezők a díjat egy presztízsértékű megbecsülésnek szánják, amely az álláshirdetésekben, a munkáltatói kommunikációban megjeleníthető értékként vonzóbbá teheti a munkáltató céget.
Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.