Az export a hazai gazdaság legfontosabb húzóereje, ezért a vállalkozások kiviteli kedvét próbálják ösztönözni a piacon hamarosan debütáló Exim Kártyával, amely a mikro- és kisvállalkozásokat segíti abban, hogy kedvezményes finanszírozási eszközökkel javítsák nemzetközi versenyképességüket.
A hazai külkereskedelmi forgalom értéke GDP arányosan eléri a 80 százalékot, a magyar export GDP növekedéshez való hozzájárulása még a gazdasági világválság évei alatt is pozitív volt. A statisztikai adatok azt mutatják, hogy az elmúlt négy éves időszakban egyedül a kivitel teljesített folyamatosan pozitívan a magyar gazdaságban – olvasható a Portfolion.
Ugyanakkor az export csak akkor maradhat hosszú távon is a gazdaság első számú húzóereje, amennyiben sikerül az exportáló magyar vállalatok versenyképességét tovább javítani, továbbá a kivitel bázisát kiszélesíteni. Ugyanis a kis- és középvállalkozások a kivitelből csak 25 százalékban részesülnek, az export tevékenységet folytató cégek aránya a kkv szektorban jelenleg nem éri el a 11 százalékot sem. Ez az arány Európához, de még a közép-kelet-európai régióhoz képest is alacsonynak számít.
A vállalatok között eddig legsikeresebbnek számító export előfinanszírozó és export utófinanszírozó hitelkeret pedig egy olyan hitelkeret, kínált kedvezményes kamatozású finanszírozási lehetőséget. A konstrukciók legfőbb előnye, hogy kamatuk minden esetben fix a teljes futamidő alatt, maximumuk pedig nem haladhatja meg a 4,1 százalékot. Így a kamatköltség a vállalkozásoknak a teljes futamidőre előre kalkulálható.Ezt a tendenciát igyekeznek erősíteni a piacon hamarosan debütáló Exim Kártya konstrukcióval. A Széchenyi Kártyához hasonlóan az Exim Kártya is elsősorban a mikro- és kisvállalkozások számára kínál majd kedvezményes finanszírozási lehetőséget.
Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!
Ha ön cégvezető, vagy csak érdeklik a pénzügyi folyamatok, kérjük, töltse ki kérdőívünket! Mondja el nekünk, mire érdemes finanszírozást alkalmazni?
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.