A Design Terminál mentorprogramjába 5 kisvállalkozás került be, amelyeket a szakmai zsűri úgy ítélt meg, hogy jó esélyekkel indulnak a nemzetközi piacokon is.
A mentorprogramba bekerült ötös – a The Four, Anna Daubner, a Plié by Atelier, a Position Collective és a Hard Body Hang – díjmentesen vehet részt, a Design Terminál vállalkozások számára indított továbbképzésében. Olyan témákban kapnak eligazítást, mint a szabadalmi jog, üzletfejlesztés és márkaépítés, hogy később felkészülten léphessenek a nemzetközi piacra.
A szakmai stáb tagjai között megtaláljuk Ács Zoltánt, a Design Terminál inkubációs program vezetőjét, Szegner Balázst, az Equilor Befektetési Zrt. üzletfejlesztési igazgatóját, Batta Barnabást és Misetics Mátyást, a Mitte Communications stratégiáit, valamint Nemes Attilát, a Kitchen Budapest társalapítóját is.
Összesen 54 pályázat érkezett be, melyből az első zsűrizést követően 14 vállalkozást jutatott tovább a szakmai stáb a második fordulóba, ahol már személyesen prezentálhattak és válaszolhattak a zsűri – vagyis a mentorok – kérdéseire. A zsűri döntése alapján a The Four-t (divatmárka), az Anna Daubner-t (divatmárka), a Plié by Atelier-t (hajtogatható bútor), a Position Collective-ot (bútor) és a Hard Body Hang-et (street workout eszközök) találta érdemesnek a további együttműködésre. Utóbbiról cégportrénkat ide kattintva olvashatja.
„A program abban segít, hogy ezek a csapatok ne vérezzenek el azokon a piacokon, ahol már évtizedek óta erős a verseny. Jól összerakott csapatként, ügyesen pozicionált márkaként, a szükséges sales, jogi és iparjogvédelmi segítséggel felvértezve lépjenek nemzetközi szintre” – mondta Ács Zoltán, a Design Terminál inkubációs program vezetője.
Az elkövetkező időszakban a mentorok felmérik a csapatokat és azt, hogy milyen területen van leginkább szükségük mentorálásra, majd a közösen meghatározott célok mentén elindul a féléves munkafolyamat.
Az Ön cége sikeres? Ossza meg velünk sikertörténetét, és mi megírjuk! Kérjük adja meg elérhetőségeit, hogy megkereshessük.