Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#mentorprogram

Mastercard

Mutatjuk, miért nem éri meg vállalkozóként ellenállni a digitalizációnak

Rendkívül nehéz időszakon vannak túl a kisvállalkozók, mert sokuk működését a járvány gyakorlatilag ellehetetlenítette. Az új technológiák adta lehetőségek azonban kiutat jelenthetnek számukra, és bár a digitális átállás nem mindenkinél halad zökkenőmentesen, nem maradnak segítség nélkül abban, hogy modernebb, válságállóbb üzletté fejlődhessenek.

Business magazin HVG Extra Business

Nem hízelegni ülnek a nyakunkba

Üzletembereket, befektetőket, sportolót és színészt kérdeztünk arról, mit és mit nem várhatunk egy mentortól, valamint milyen előnyei és kockázatai vannak egy ilyen kapcsolatnak.

Vállalkozás hvg.hu

Ezek a magyar cégek külföldön is robbanthatnak

Koncertjegyekkel seftelő oldal, okos biciklisindex és a Kodály-módszert online terjesztő startup is bekerült a Telenor mentorprogramjába. Az ígéretes cégek hozzáférést kapnak a mobilszolgáltató ügyfélbázisához és infrastruktúrájához is, ami nagy előny lehet a nemzetközi terjeszkedésben.

Business magazin HVG Extra Business

Minél többet játszik, annál több pénzt kereshet

Az online játékot új szintre emelő e-sport világszerte egyre nagyobb tömegeket hódít meg. Az így megszerzett tudás már nem csak azok számára hozhat pénzt, akik feltornázzák magukat a világ elitjébe. Az alulról szerveződő közösségben ugyanis a korrepetálás is hasonlóképpen zajlik, mint például a nyelvoktatásban: a képzettebb játékosok pénzért osztják meg tudásukat a tanulni vágyókkal. Két magyar fiatal egy olyan platformot hozott létre, ahol edzők és játékosok valós időben találhatnak egymásra.

Vállalkozás hvg.hu

Több női vállalkozót várnak a Design Terminálba

Szeptemberben újra indul a Design Terminál mentorprogramja, amelynek célja az innovatív magyar vállalkozások nemzetközi piacra lépésének elősegítése. A technológiai és urbanisztikai cégek után, most a női vállalkozókra fektetik a hangsúlyt.

Vállalat + Vezető hvg.hu/MTI

Mentorálásra megy el 3,8 milliárd forint

A szaktárca 3,8 milliárd forintos keretösszeggel írt ki pályázatot társadalmi célú vállalkozások ösztönzésére, valamint infokommunikációs és távközlési startupok piacra lépésének segítésére. Az összeget azonban közvetlenül három szervezet kapja, alapvetően mentorálásra.