Koncertjegyekkel seftelő oldal, okos biciklisindex és a Kodály-módszert online terjesztő startup is bekerült a Telenor mentorprogramjába. Az ígéretes cégek hozzáférést kapnak a mobilszolgáltató ügyfélbázisához és infrastruktúrájához is, ami nagy előny lehet a nemzetközi terjeszkedésben.
A mobilszolgáltató júniusban meghirdetett programjára több mint 140, a fejlődés korai fázisában járó digitális startup jelentkezett, ebből végül 11 prezentálhatott a program vezetői és a mentorok előtt, akik egyikével, Oszkó Péterrel készült interjúnkat alább olvashatja.
Oszkó Péter: Félreértés ne legyen, ez nem jótékonykodás!
Az oktatási rendszer nem képez elég önálló gondolkodású vállalkozót - ez a hazai startup világ legnagyobb baja. Pedig ötletből, cégkezdemények hatékony fejlesztésekből már nincs hiány, és erre a multinacionális nagyvállalati szektorból is felfigyeltek. Oszkó Pétert a Telenor Accelerate program elindítása kapcsán kérdeztük.
Végül 5 cég vehet részt a most induló intenzív fejlesztési szakaszban.
A Moow egy olyan, a kerékpár kormányára szerelhető markolat, mely Bluetooth-kapcsolaton át képes értesíteni a tulajdonost, valamint hang- és fényjelzést bocsát ki, ha a kerékpárt valaki megpróbálja ellopni. A markolat végébe épített lámpa a sötétben 360 fokos láthatóságot biztosít, és index funkcióval is fel van szerelve, valamint tartalmaz távolság-, idő-, és sebességmérőt is, baleset esetén pedig riasztani tudja a hozzátartozókat.
A Tickething egy online piacteret biztosít, melyen koncertekre, színházi előadásokra és egyéb eseményekre szóló feleslegessé vált jegyek cserélhetnek gazdát.
Elfogytak a fesztiváljegyek? Itt még hozzájuthat párhoz
Bukott már pénzt, mert nem tudott elmenni egy koncertre, vagy éppen lemaradt róla, mert elkapkodták a jegyeket? A Tickething felismerve az igényt a feleslegessé vált koncert-, fesztivál és belépőjegyek adás-vételére kínál online piacteret, amiben egy befektető is meglátta a fantáziát.
Az eSports Horizon amatőr gamerekből farag profi játékosokat elismert eSportolók, oktatóvideók és személyre szabott tanácsok segítségével.
Zeneoktatásra létrehozott digitális oktatási platform, a KODA, ami a Kodály-módszert és annak az elmúlt 60 év oktatása során összegyűlt tapasztalatait kívánja korszerű digitális eszközökön a legszélesebb felhasználói körhöz eljuttatni, szem előtt tartva a kodályi hagyományokat.
A Zyntern pedig egy vállalati gyakornokok toborzását segítő online felület. A fejlesztés segítségével, egyszerű szűrők beállításával mind a cégek, mind pedig a felsőoktatásban résztvevők könnyen megtalálhatják a számukra legjobb jelölteket, illetve a hozzájuk legjobban passzoló gyakornoki, pályakezdő állásokat. A CV készítéséhez, a profilok feltöltéséhez és a tesztek kitöltéséhez nem kell más csak egy mobil.
A startupok többek között a UX dizájnról, a growth hackingről, a lean startup projektmódszerről szóló workshopokon vehetnek részt, de jogi- és adózási szakértőkkel is találkoznak majd. A december végéig tartó programot követően az 5 startup befektetők előtt mutathatja be projektjeit további anyagi támogatás, illetve a hazai és nemzetközi piacra való belépés reményében.