A KFC-t egy 62 éves férfi alapította. Az elektrosokkoló is egy középkorú agyából pattant ki.
Meglepő adat, hogy az USA-ban a startupok 23,4 százalékát 55-64 közötti személyek alapították 2013-ban – idéz egy felmérést egy amerikai üzleti magazin. Úgy tűnik, hogy Amerikában nagy hagyománya van annak, hogy az időskorúak vállalkozásba kezdenek. George Washington, az USA első elnöke például 65 évesen alapított egy szeszfőzdét, miután visszavonult az elnökösködésből. De bőven vannak még mások is.
Az egyik legismertebb példa a Kentucky Fried Chicken gyorsétteremlánc alapítója, aki 62 évesen gründolta cégét 1942-ben. Nem kevésbé érdekes, hogy a tulajdonos Harland Sanders tíz évvel később egy 60 éves embernek adta el a céget 2 millió dollárért, aki addig egy gyógyszeripari nagyvállalatot vezetett. Ez a férfi, Jack C. Massey tette naggyá igazán a KFC-t, néhány év múlva a 2 milliós befektetése már 264 millió dollárt ért. Ráadásul 74 éves korában saját gyorsétteremláncot is alapított Mrs. Winner néven, ami bár nem lett olyan sikeres, mint a KFC, azért szépen hozott neki a konyhára.
Az amerikai filmekből ismerős elektrosokkolót Jack Cover találta fel 50 évesen, amire barátaival egy Taser nevű céget is alapított 1992-ben. Ő korábban a NASA-nál élt le egy sikeres életet kutatóként. Az általa kifejlesztett, nem halálos fegyver olyannyira bejött, hogy magát a sokkolót is tasernek kezdték hívni az egész világon. A cég ma már milliós forgalmat bonyolít és 45 országban van jelen.
Gary Bickford a Healthy Life Clinic nevű egészségipari vállalkozást 55 évesen alapította, de például ott van egy karmester, Yuval Zaliouk, aki egy édességbolt hálózatot nyitott 50 évesen Almondina Cookies néven.