2013. november. 20. 21:15 MTI Utolsó frissítés: 2013. november. 20. 21:08 Vállalkozás

Magyar tulajdonba került a Műszaki Kiadó

Száz százalékban magyar tulajdonú családi vállalkozás, a Konsept-H Könyvkiadó Kft. vásárolta meg november közepén a Műszaki Könyvkiadót.

A közlemény szerint a tulajdonosváltás nem érinti a főként matematika és szakképzési tankönyveket gondozó kiadó működését és stratégiáját: az elsődleges cél továbbra is a pedagógusok, a diákok és a szülők minél hatékonyabb segítése.

Felidézték: az 1955-ben alapított Műszaki Kiadót 1995-ben vásárolta meg a holland Wolters Kluwer kiadóvállalat. A vállalat 1998-ban megvette Calibra Kiadót is, amelyet beolvasztott a Műszaki Kiadóba. 2007-től a kiadó a szintén holland Infinitas Learning cégcsoporthoz került. Az anyavállalat az utóbbi években több területen is jelentős befektetésekkel, fejlesztésekkel segítette a kiadó tevékenységét - közölték.

A nemzetközi tulajdonosi háttér ellenére, mint írták, a kiadó hazai fejlesztésű, magyar szerzőkkel és közreműködőkkel készülő korszerű tankönyveket és oktatást segítő kiadványokat jelentetett meg nagy számban. A kiadó interaktív tananyagai és online könyvei miatt a digitális tananyagpiac fontos szereplőjévé vált, a legnagyobb hazai online pedagógusközösséget, az eTanárikart is működteti, továbbá rendszeresen szervez szakmai képzéseket és rendezvényeket.

A Konsept-H Könyvkiadó Kft. honlapja szerint az 1995-ben alapított kiadó általános iskolai, szakképző iskolai, gimnáziumi, illetve nemzetiségi oktatás részére, valamint enyhe értelmi fogyatékos tanulóknak is készít és forgalmaz tankönyveket, segédkönyveket, tanulást, tanítást segítő kiadványokat.

hvg360 Horn Andrea 2025. január. 15. 19:50

Még viszi a szél a lángokat, hogyan lesz ebből olimpia Los Angelesben?

Még meg sem fékezték a pusztító tüzeket, el sem kezdődhetett az egyébként gigászi összegűre becsült károk felmérése, Los Angeles vezetésének már amiatt főhet a feje, hogyan tudja mindössze három és fél év múlva a nyári olimpiára érkező emberek millióit fogadni. Az egyébként is deficites költségvetésű városnak meg kell találnia az egyensúlyt abban, mennyit költ a természeti katasztrófa utáni helyreállításra, és mennyit az olimpiai felkészülésre. Nem könnyíti a helyzetét, hogy anyagi felelősséget vállalt arra az esetre, ha a 6,9 milliárd dollárosra becsült büdzsé túlszalad.