2013. augusztus. 21. 09:19 MTI-OS Utolsó frissítés: 2013. augusztus. 26. 09:48 Vállalkozás

A Sólyomtól várják az elvándorlás lassulását a magyar pilóták

A Hunalpa Magyar Közforgalmi Pilóták Egyesülete üdvözli az új magyar légitársaság, a Sólyom Airways megalakulását, és gratulálnak az első gép megérkezéséhez.

Új esélynek tekintik a volt Malév-dolgozók az új magyar légitársaság, a Sólyom Airways megalakulását és gratulálnak az első gép megérkezéséhez. Abban reménykednek, hogy így minél többen újra itthon dolgozhatnak, és nem kell külföldi légitársaságokhoz menniük. A Malév tavalyi csődje óta még mindig többtucatnyi pilóta és légiutas-kísérő van munka nélkül – írta szerdán közleményben a Hunalpa Magyar Közforgalmi Pilóták Egyesülete.

A pilóták szakmai szervezete, a Hunalpa gratulál a Sólyom Hungarian Airways megalakulásához és első repülőgépük, Álmos Vezér megérkezéséhez – fogalmaztak.

Minden szakmai segítséget megadnak az új légitársaságnak, számíthatnak a tapasztalt szakembereikre, akik folyamatosan képzik magukat, hogy bármikor munkába állhassanak. Több volt Malév-pilóta és légiutas-kísérő már az új légitársaság munkáját segíti, az egyesület abban bízik, hogy folyamatosan, egyre több kollégájuk csatlakozhat a Sólyom Airwayshez. Külön öröm számukra, hogy a továbbiakban is a Boeing 737 típusra esett a választás, a volt Malév-pilóták ezt a repülőgépet jól ismerik, több ezer órát töltöttek velük a levegőben, erre van jogosításuk – írta a Hunalpa.

A Malév tavalyi csődje óta sok szakember maradt munka nélkül, a szakmájukban nem tudtak elhelyezkedni és a mai napig nem kapták meg a jogos járandóságaikat. Évtizedes tapasztalatukkal szívesen hozzájárulnának az új magyar légitársaság sikereihez. Új esélyként tekintenek a Sólyom Airwaysre, mivel ha itthon tudnának dolgozni, akkor a családok nem szakadnának el egymástól és megállítható lenne a magyar légi szakemberek tömeges külföldre vándorlása – írták.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.