2013. február. 25. 16:06 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. február. 25. 15:44 Vállalkozás

Az Appeninn megtalálta a válságálló ingatlanpiacot

Az Appeninn Holding újabb, 8 ezer négyzetméteres budapesti irodaházat vásárolt, így a tulajdonában lévő összesített ingatlanterület nagysága meghaladja a 65 ezer négyzetmétert. Az ingatlan bérlőkkel feltöltött, kihasználtsága meghaladja a 95 százalékos arányt.

Az Appeninn Nyrt. által megvásárolt ingatlan Kőbánya központjában található, közel 100 bérlője között elsősorban kis és mikro-vállalkozások vannak jelen, hosszú távú bérlői szerződésekkel. Az irodai funkciók mellett egyéb szolgáltatást is nyújtó "C" kategóriás irodaház iránt az alacsonyabb bérleti díjkategóriában folyamatos kereslet mutatkozott az elmúlt években, éppen ez biztosítja az ingatlan stabil működését a cégcsoport számára is.

A hazai mikro- és kisvállalkozások részére a "C" kategória által biztosított irodaszolgáltatás ár-érték aránya miatt még kedvezőtlenebb gazdasági környezetben is megfizethető a szegmensben kialakult bérleti díj mértéke. Ez az irodapiaci kategória olcsón üzemeltethető, miközben az alacsonyabb szintű bérleti díjaknak köszönhetően megtartási ereje az átlagosnál sokkal magasabb, így válságálló befektetésként működik.

„Az ingatlan városrészbeli központi elhelyezkedése és a magas bérlői szerződésállománya, valamint az alacsony átlagos bérleti díjak miatti „válságállósága” kiemelten fontos volt a befektetési döntésünk során. Az irodaház belső területeinek rugalmas alakíthatósága olyan adottság, amely versenyképes és hatékony árazást és üzemeltetést tud biztosítani”- mondta Székely Gábor, az Appeninn Nyrt. igazgatótanácsának elnöke.

hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajtermékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egy évnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.