2010. október. 01. 15:31 ecoline.hu Utolsó frissítés: 2010. október. 01. 15:49 Vállalkozás

Matolcsy: Újabb különadó - A Mol-nak is fizetnie kell

Matolcsy György, nemzetgazdasági miniszter péntek délután a Reutersnek azt nyilatkozta, hogy a Molnak is hozzá kell...

Matolcsy György, nemzetgazdasági miniszter péntek délután a Reutersnek azt nyilatkozta, hogy a Molnak is hozzá kell járulnia az idei és a jövő évi költségvetési hiánycél tartásához. A kabinet azt reméli, hogy az olajtársaság egy egyszeri, 35 milliárd forintos befizetéssel gazdagíthatja az államkasszát. Ez elég jelentős összeg lévén a Mol tavalyi, speciális tételek levonása után számolt nettó eredménye 38 milliárd forint volt, igaz a levonás nélkül 168 milliárdos eredmény származott a működésből. Egy évvel korábban egyébként ennél jóval nagyobb volt a profit, akkor 137,2 milliárd forintos eredményt ért el a társaság. Matolcsy György nyilatkozatában egyébként ismét megerősítette, hogy hazánk mindenképpen tartani fogja a belőtt 3,8 százalékos hiánycélt 2010-ben.

A Reuters az interjú közlését követően röviddel jelezte: a Mol-nál egyelőre nem kommentálták a bejelentést, a cég részvényeinek árfolyama ugyanakkor durva eséssel reagált a hírekre. Az olajipari cég papírjai a nap nagy részét 21 200 környákén töltötték, az interjú nyilvánosságra kerülését követően azonban 20 610-ig zuhant a kurzus, ami majd 3 százalékos esést jelent néhány perc alatt. Az Equilor esetet kommentáló elemzésében jelezte: bár a Mol valószínűleg ki tudja gazdálkodni az említett összeget, a különadó miatt a korábban megjelölt eredménycél valószínűleg nem elérhető. A társaság vezetése 2012-re 4,2 milliárd dolláros EBITDÁ-val számolt, a tényadat azonban a plusz teher miatt ennél akár 1,2 milliárddal is alacsonyabb lehet az Equilor becslései szerint.

Ecoline

hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.