Veteránokat is vár a franchise?
Időnként hajlamosak vagyunk összehasonlítani magunkat az Egyesült Államokbeli állapotokkal, szinte mindegy, milyen területet illetően. Abban valószínűleg mindenki egyetért, hogy az itt leírt kezdeményezés követendő példa lehetne hazánk számára is. Mekkora piaci rést lehetne kiaknázni katonáknak szóló franchise hálózattal?
Mi az a Vetfran? |
A VetFran egyike annak a hatalmas program- és szolgáltatássorozatnak, amelyet különböző cégek, szervezetek, valamint magánszemélyek hoztak létre abból a célból, hogy támogassák a még aktív szolgálatot teljesítő, valamint a már leszerelt amerikai férfiakat és nőket. Ezek a kezdeményezések fontos részletnek számítanak az “Amerika Támogat Téged” Védelmi Részleg programjában. |
Ellátogatott egy New Jersey franchise kiállításra, ahol végül megvásárolt egy franchise-rendszert. Ezután szerzett tudomást a Veterans Transition Franchise Initiative-ról, egy olyan, veteránoknak szóló lehetőségről, amely segítséget nyújt azoknak, akik saját üzleti vállalkozásba szeretnének kezdeni. Félreértések elkerülése végett a „veterán” szó nem feltétlenül idős katonát jelent. hanem olyasvalakit, aki volt már valamilyen bevetésen. Idetartoznak az Afganisztánban vagy Irakban szolgáló katonák is.
A “VetFran” –ként (veterán franchise) ismert program anyagilag kedvező kínálatai arra motiválták a veteránokat, hogy saját üzletbe vágjanak. Reid a VetFran segítségével 10 százalékot takarított meg franchise-üzlete vásárlásakor, amely számára azt is jelentette, hogy az indulási költségekre nagyobb összeget fordíthat.
A VetFran-tól kapott anyagi támogatás mellett a program biztosított számára egy komplett tanácsadói hálózatot, amely segítségével sikerre vihette üzleti vállalkozását. Reid egy volt a több mint 600 veterán közül, akik a VetFran előnyeit élvezhették, amikor franchise-hálózatba fektették pénzüket, mióta idősebb Don Dwyer, a Dwyer Csoport alapítója 1991-ben elindította a programot.
A VetFran veszített kezdeti lendületéből, miután Dwyer 1994-ben elhunyt, de lánya, Dina Dwyer Owens felélesztette a szervezetet a 2001. szeptember 11-i new yorki terrorcselekmény után. Mára mintegy 200 olyan cég vesz részt a “Dwyer-program”-ban, amelyek egyébként a Nemzetközi Franchise Szövetség tagjai is.
A szervezet meglátása szerint a veterán katonák nagyon kívánatos franchise-átvevő jelölteknek számítanak, hiszen kiképzésük során nagy önfegyelemre tesznek szert, megtanulják, hogyan irányítsanak egy szerkezeti felépítéssel rendelkező rendszert, és megingathatatlanul hisznek a rendszer alapértékeiben. Ezek a jellemzők mind fontosak, ha valaki egy franchise-rendszert kíván működtetni.
http://www.dakexpo.hu