Hét gyilkos hiba a motivációs levélben
Legyen bármennyire lenyűgöző - kifogástalan formájú, kiváló tartalmú - önéletrajza is az álláskeresőnek, biztosan elbukik, ha motivációs levelében hibát hibára halmoz. Milyen bakik miatt landol leggyakrabban a szemeteskukában a pályázati anyag? Mit gondolnak erről maguk a kiválasztással foglalkozó szakemberek?
A karrierépítés, munkahelyváltás elképzelhetetlen egy ütős pályázati anyag nélkül. Ehhez azonban nem elég, ha a munkavállaló csak az önéletrajzára fókuszál, hiszen még a legjobb CV sem mentheti meg az álláskeresőt, ha nem fordít kellő figyelmet, időt és energiát kísérőlevele megírására. Íme, hét gyilkos hiba, ami után esélye sem marad az új állásra.
1. Öntömjénezés
Bár egyértelműen saját magát kell „eladnia” a pályázónak, könnyen visszaüthet, ha túlzásba viszi az öntömjénezést. A jó motivációs levélnek ugyanis legalább annyira szólnia kell a munkáltatóról, mint magáról a jelentkezőről. A bemutatkozást, a karriercélok ismertetését érdemes tehát minden egyes esetben a munkaadó igényeihez, illetve a meghirdetett pozíció elvárásaihoz igazítani.
A cikk folytatása a jobline.hu-n, a Jobline Magazinban olvasható.