2011. november. 07. 19:16 MTI Utolsó frissítés: 2011. november. 07. 21:12 Karrier

Rostoványi Zsolt lesz a Corvinus Egyetem rektora

Rostoványi Zsolt foglalhatja el a Budapesti Corvinus Egyetem rektori székét januártól. A felsőoktatási intézmény szenátusa hétfői ülésén döntött így.

Az egyetem tájékoztatása szerint Rostoványi Zsoltnak a három rektorjelölt közül már az első fordulóban sikerült megszereznie a szenátorok többségének voksát.

A Budapesti Corvinus Egyetem szenátusa harmincnyolc tagból áll, mindannyian ott voltak a rektorválasztó szenátusi ülésen. Közülük huszonnégyen voksoltak úgy, hogy Rostoványi Zsoltot látnák szívesen az egyetem rektoraként.

Mészáros Tamásnak, a Budapesti Corvinus Egyetem mostani, két ciklusban is megválasztott rektorának a megbízása 2011. december 31-én jár le. A mostani szavazás eredményét az egyetem megküldi a Nemzeti Erőforrás Minisztériumnak, majd a rektori kinevezés a köztársasági elnök hatásköre.

Rostoványi Zsolt a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen diplomázott, utána is hű maradt alma materéhez - közölte a felsőoktatási intézmény, hozzátéve: több ciklusban volt a nemzetközi kapcsolatok tanszék vezetője, és betöltötte a társadalomtudományi kar dékánjának tisztét is. 2005-től a Nemzetközi Tanulmányok Intézet igazgatója, 2009-től egyúttal a nemzetközi kapcsolatok doktori iskola elnöke. A Közel-Kelet-szakértő angolul, németül és oroszul beszél.

hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?