2010. november. 02. 13:37 MTI Utolsó frissítés: 2010. november. 03. 12:39 Karrier

Milliós órabér a pizzafutárnak

Munkatapasztalatra nincs szükség, az alsó korhatár 18 év, egyenruhát biztosítanak, az óradíj pedig 2,5 millió jen, azaz több mint hatmillió forint - ezt kínálja egy jubileumát ünneplő étterem pizzafutárának Japánban.

A Domino Pizza éppen 25 éve vetette meg lábát az ázsiai szigetországban, a lánc események sorozatával emlékezik meg a negyedévszázados jubileumáról. Ennek keretében választják ki azt a szerencsés futárt, aki decemberben alkalmi, egy órányi munkáért milliós összeget vághat zsebre.

Az étteremlánc szóvivője november 10-ig nem közöl újabb részleteket az aranyat érő állásról, amelyre bárki jelentkezhet egy jelentkezési lap kitöltése fejében. A legjobbakat állásinterjúra hívják be. "Lényegében bárki jelentkezhet, aki elmúlt 18 éves, a képzettség és a tapasztalat nem fontos" - mondta a Domino Pizza képviselője.

Japánban az átlagos órabér ezer jen (2400 forint). Az étteremlánc kezdeményezését értékelő kommentárok megjegyezték, hogy a rendkívüli órabérre fordított összeget más célokra is felhasználhatnák, például emelhetnék a dolgozók fizetését. "Ha megkapnám, nem tudnék dolgozni, mert félnék, hogy mit gondolnak rólam a környezetemben" - írta a hozzászólok egyike. A Domino étterem egy másik jubileumi akciójában ingyen 25 éves korukig születésnapi pizzát kínál mindazoknak, akik idén szeptember 30-án jöttek a világra. A lánc első japán állomása ugyanis 1985-ben épp szeptember 30-án nyitotta meg kapuit a vendégek előtt.

 

hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.