2010. szeptember. 22. 20:31 hvg.hu Utolsó frissítés: 2010. szeptember. 22. 22:01 Karrier

Alattomos ellenség a munkahelyen

A cégvezetők harminc százaléka úgy érzi, hogy idén jóval több stressz érte munkahelyén, mint egy évvel korábban - derül ki egy amerikai felmérésből.

Az amerikai cégvezetők harminc százaléka állítja, hogy munkája miatt többet idegeskedik, mint 2009-ben: közülük 9 százalék számolt be arról, hogy jóval több stressz éri, mint tavaly, míg 29 százalék esetében a helyzet változatlan. A megkérdezettek 8 százaléka kicsivel jobban érzi magát, mint egy évvel korábban, mert kevesebbet stresszel, három százalék pedig arról számolt be, hogy idén jóval kevesebb feszültséget okozó tényezővel kell szembesülnie munkahelyén - derül ki abból a felmérésből, amelyet a munkaerő-toborzással foglalkozó Office Team készített ezer, legalább 20 főt foglalkoztató cégvezető telefonos megkérdezésével.

Stiller Ákos

A felmérést végzők arra is kíváncsiak voltak, hogy a cégvezetők hogyan látják saját helyzetüket, mit várnak 2011-ben. A  megkérdezettek 28 százaléka úgy véli, hogy a jelenleginél többet stresszel majd, 64 százalék bízik abban, hogy helyzete nem lesz rosszabb jövőre sem, 8 százalék pedig reméli, hogy jóval kevésbé lesz feszült munkahelyén, mint idén.

A felmérés készítői öt fő feszültségforrást jelöltek meg, amely rányomja bélyegét a dolgozó idegállapotára: a hajtás - amikor a vezető (és a többi alkalmazott) úgy érzi, hogy nem tud eleget teljesíteni, mert nem elég a napi nyolc órás munkaidő; a kapkodás; a munkanélküliségtől való félelem; a versenyhelyzet és a kollégákkal folytatott vita egyaránt hozzájárul ahhoz, hogy a munkavállalók egy idő után nehezen bírják a rájuk nehezedő nyomást.

hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?