Súlyos szakemberhiánnyal küzdenek a kutatás-fejlesztésre szakosodott cégek
Súlyos szakemberhiánnyal küzdenek a kutatás-fejlesztésre szakosodott magyar csúcstechnológiai cégek, ezért sürgős oktatási reformra volna szükség Magyarországon - közölte az MTA Műszaki, Fizikai és Anyagtudományi Kutatóintézete.
Az Integrált Mikro/Nanorendszerek Nemzeti Technológiai Platform (IMNTP) felmérése szerint Magyarországon az egyetemi, főiskolai hallgatók csupán tíz százaléka tanul reálszakon, miközben a természettudományos és műszaki területen képzett diplomások aránya az OECD átlagában huszonöt százalék körül van, sőt a távol-keleti országokban - például Szingapúrban - meghaladja a negyven százalékot is - áll az MTA Műszaki, Fizikai és Anyagtudományi Kutatóintézetének közleményében.
Az IMNTP felmérése alapján nemcsak mennyiségi, hanem súlyos minőségi hiányosságok is jellemzik a magyar oktatást. Ennek egyik példája, hogy a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság - amely a magyar felsőoktatás minőségéért felelős független szakmai testület - új tagjai között nem található meg a műszaki terület egyetlen képviselője sem - állítják.