2009. június. 26. 13:42 Utolsó frissítés: 2009. június. 25. 21:53 Karrier

A munkahelyi zenehallgatás egészségesebbé teszi a dolgozókat

Egy friss kutatás szerint Nagy-Britanniában akár évente hétmillió munkaóra betegszabadságot lehetne megspórolni, ha a dolgozók zenét hallgathatnának munka közben – írja a HR Magazine.

A több mint kétezer brit munkavállaló megkérdezésével készült kutatásból kiderült, hogy munkakörtől függően a dolgozók 28-60 százaléka azt állítja, kevesebbet lenne betegszabadságon, ha zene szólna munkahelyén. Leginkább a raktárakban dolgozók érzik úgy, hogy ez kedvező hatással lenne rájuk, a legkevésbé pedig a kiskereskedelmi üzletekben dolgozóknak hiányzik a muzsikaszó.

A kutatást a MusicWorks nevű szervezet készíttette, amely a zenehallgatás kedvező hatásainak bemutatását tűzte ki céljául. Szóvivőjük szerint a felmérés megmutatta, hogy ahol ez lehetséges, a dolgozók örülnek, ha zenét hallgathatnak, és így javítható a munkavállalói morál. Ennek előnyei közé tartozik a kevesebb betegszabadság és a növekvő termelékenység.

HR Press

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.