Pimasz trükkök: álláskeresés munkaidőben
Megkaptad felmondóleveledet? Új állás után néznél, de régi helyeden is teljesítened kell? Kaptál egy fülest, hogy inog alattad a szék, rövid időn belül távoznod kell a vállalattól, ezért kénytelen vagy más munka után nézni? Húsba vágó kérdések, praktikus tanácsok.
Állást keresel?
Több fül többet hall a kelleténél © sxc.hu |
Állásinterjúra mész?
Kecsegtető állásajánlatra bukkantál? Állásinterjúra hívtak, de nem akarod, hogy főnököd megtudja, továbbállnál, és csak az alkalmas ajánlatra vársz? Ha teheted, és megválaszthatod a felvételi beszélgetés időpontját, munkaidő kezdete előtt vagy letelte után ejtsd meg. Ha egy adott időpontra hívnak – mondjuk délután egy órára –, és van reális esélyed arra, hogy tiéd legyen a megpályázott poszt – már nem az első állásinterjú körön vagy túl, vagy történt utalás arra, hogy tiéd lehet az állás –, vegyél ki egy fél nap szabadságot, hogy fel tudj készülni a beszélgetésre! Így nem kell egész nap azon aggódnod, hogyan magyarázod meg főnöködnek, hogy pár órára eltűnnél munkahelyedről.
Túlöltözött vagy?
Még a látszatát is el akarod kerülni annak, hogy fontos elintéznivalód van, és aznap nemcsak a munkádra koncentrálsz? Ha a munkahelyi etikett megköveteli, és amúgy is kosztümben, öltönyben jársz dolgozni, nem lesz feltűnő, ha egy állásinterjú kedvéért elegánsan felöltözöl. Ha a vállalatnál sportos, laza viseletben jelensz meg nap mint nap, elegáns megjelenéseddel feltűnést keltenél. Öltözz ugyanúgy, mint máskor, és vigyél magaddal egy zakót, valamint egy pár alkalmi cipőt, amit a felvételi beszélgetés előtt felvehetsz.
Telefonon egyeztetsz?
Több kollégával dolgozol egy helyiségben? Ügyelj arra, hogy telefonon csak akkor egyeztess egy kilátásban lévő munkáról, ha a többiek nem hegyezik a fülüket. Telefonos állásinterjú esetén figyelj arra, hogy olyan időpontot válassz a beszélgetésre, amikor más nem vonja el a figyelmedet, és persze kollégáid sem lesznek fültanúi annak, hogy munkaidőben egyengeted karrieredet.