2006. május. 09. 13:07 hvg.hu Utolsó frissítés: 2006. május. 09. 13:07 Karrier

Keresettek a CEU végzett hallgatói a munkaerőpiacon

A QS, a világ egyik legelismertebb karriertanácsadó ügynöksége minden évben közzéteszi a világ száz legerősebb üzleti iskoláját tartalmazó TopMBA felmérését. Az egyes iskolákban végzett hallgatók munkaerőpiaci kilátásait vizsgáló kutatás alapján a CEU Business School egyetlen magyar intézményként került fel az előkelő listára.

A közép-európai iskolákat tavalyelőtt kezdték vizsgálni a TopMBA szerkesztői. A CEU Business School az egyedüli magyarországi intézmény, melyet a végzettek elhelyezkedési lehetőségeit tekintve a legjobbak között jegyeznek. Az intézmény helyezése a régió iskolái közt is kiemelkedő: a listán a CEU Business School mellett mindössze még egy közép-európai intézmény – a Varsói Üzleti Iskola – szerepel.

A negyven intézmény között többnyire olyan nagy múltú iskolák találhatóak, mint a London Business School, a Manchester Business School, a franciaországi INSEAD vagy az olaszországi SDA Bocconi. A TopMBA összeállítói szerint a felmérés alapján kimondható: a hagyományosan erős üzleti iskolák vezető szerepét veszély fenyegeti. „A jelek szerint az ázsiai, dél-amerikai és közép-európai iskolák néhány éven belül utolérhetik amerikai és nyugat-európai társaikat” – olvasható a tanulmányban.

„A CEU Business School azon kevesek közé tartozik, mely a legelőkelőbb nyugat-európai és amerikai üzleti iskolákkal versenyezhet a hallgatókért” – mondta Dr. Pártos Ferenc, a CEU Business School dékánja. „Bár iskolánk már több hasonló listán is előkelő helyen szerepelt, a QS TopMBA felmérése különösen fontos értékmérő számunkra. A TopMBA egyedülálló módszertanával a végzett hallgatók elhelyezkedési esélyeit értékeli, közvetve tehát az üzleti világ értékítéletét mutatja. Az MBA iskolák számára ez a legfontosabb visszajelzés” – tette hozzá.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.