2004. október. 11. 16:54 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Karrier

Olvasóink szakértelemre alapozott karrierre vágynak

Az elmúlt hetekben arra a kérdésre vártunk választ a hvg.hu olvasóitól, hogy milyen karrierre vágynak. A feleltek végül is azt az eredményt hozták, hogy olvasóink karrierjük alakításakor leginkább saját magukban bíznak.

A hvg.hu olvasói elsősorban olyan karrier utakat kívánnak építeni maguknak, amelyeknek kikövezésében döntő szerepet játszik a szakértelem. Ezt 22 százalékuk úgy képzeli el, hogy a munkahelyén folyamatos előmenetellel éri el azt a pozíciót, amelyet megfelelőnek tart. A válaszadók legnagyobb, 34 százalékos csoportja a szakértelmét és kapcsolatait kihasználva kívánja megragadni a kínálkozó lehetőségeket. Ez megfelel annak az útnak, amelyet a hvg.hu hasábjain sokszor javasoltunk, felhívva a figyelmet, hogy az állások felét egyáltalán nem hirdetik meg, s az új állások kétharmada a személyes kapcsolatok felhasználásával talál gazdára.



Olvasóink figyelemre méltó része (17 százaléka) olyannyira saját képességeire kíván támaszkodni, hogy „saját főnökeként” vállalkozói karriert tervez építeni. De még náluk is többen vannak azok (minden ötödik válaszadó), akik a nemzetközi pályafutást látják a legkívánatosabbnak.



A nyilvános szereplésekkel járó karriere mindössze 8 százalék szavazott. Közülük öt százalékot képviselnek a sport-, művészeti-, sajtó vagy másfajta nagyközönség előtt zajló hivatásokat építeni szándékozók. A maradék kettő százalékot pedig a közéleti, politikai pályára teszik ki. Így könnyen lehet, hogy olvasóink között máris ott vannak a politikusok, vagy hamarosan megtalálhatók lesznek a közeljövő közszereplői, önkormányzati- és parlamenti képviselői és magasan jegyzett tisztségviselői. (hvg.hu)
hvg360 Horn Andrea 2025. január. 15. 19:50

Még viszi a szél a lángokat, hogyan lesz ebből olimpia Los Angelesben?

Még meg sem fékezték a pusztító tüzeket, el sem kezdődhetett az egyébként gigászi összegűre becsült károk felmérése, Los Angeles vezetésének már amiatt főhet a feje, hogyan tudja mindössze három és fél év múlva a nyári olimpiára érkező emberek millióit fogadni. Az egyébként is deficites költségvetésű városnak meg kell találnia az egyensúlyt abban, mennyit költ a természeti katasztrófa utáni helyreállításra, és mennyit az olimpiai felkészülésre. Nem könnyíti a helyzetét, hogy anyagi felelősséget vállalt arra az esetre, ha a 6,9 milliárd dollárosra becsült büdzsé túlszalad.