Itthon hvg.hu 2024. október. 22. 20:40

Felmentették a férfit, aki a vád szerint megölte és a Tiszába dobta az élettársát

A bíróság szerint nem lehet minden kétséget kizáróan megállapítani, hogy a nő halálát idegenkezűség okozta.

Első fokon felmentette a Szegedi Törvényszék azt a férfit, akit azzal vádoltak, hogy 2006-ban előre kitervelten, aljas indokból és célból meggyilkolta a korábbi élettársát.

A nem jogerős ítélet szerint a vádlott és a sértett 2003-ban ismerkedett meg: előbbi egy szentesi szórakozóhelyet üzemeltetett, utóbbi ott kapott állást. Rövid idő alatt élettársi kapcsolatba léptek, egy éven belül közös gyerekük is született. A férfit ezután Németországban 16 hónapra lecsukták, s erre az időre a sörözőt a nő irányítására bízta. A hely veszteségessé vált, végül be is zárt, a nő pedig elhagyta a férfit, új életet kezdett egy másikkal. A vádlott mindezzel csak azután szembesült, hogy visszaköltözött Magyarországra; megharagudott a nőre.

2006 júliusának egyik éjszakáján egy „az eljárásban ismeretlenül maradt férfi és nő” kulccsal bement a sértett, annak kislánya és élettársa által közösen lakott szentesi házba, ahol megmérgezte a kutyát, majd erőszakkal vagy fenyegetéssel ismeretlen helyre vitték a nőt.

A holttestét csaknem egy évvel később, 2007 júliusában találták meg Baks közelében a folyóban, de azonosítani csak 2020 júniusában tudták.

A bíróság megállapítása szerint „a rendelkezésre álló közvetett bizonyítékok nem alkotnak olyan zárt logikai láncot, mely alapján minden kétséget kizáróan megállapítható lenne, hogy a sértett halálát idegenkezűség okozta”. Nem bizonyított minden kétséget kizáróan az sem, hogy a férfi megölte az élettárását, illetve, hogy a sértett milyen körülmények között, holtan vagy még élve került a folyóba.

A bíróság ítélete nem jogerős, az ügyészség fellebbezést jelentett be a vádlott bűnösségének megállapítása és büntetés kiszabása érdekében.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.