Itthon hvg.hu 2023. október. 11. 09:19

22 évvel ezelőtt majdnem meggyilkolt egy nőt, 15 évvel később bukott le egy bombariadóval

Vádat emeltek egy férfi ellen, aki 2001-ben, akkor mindössze 16 évesen megpróbált megölni egy nőt, összeszurkálta az utcán. A vádlott akkor buktatta le magát, mikor 15 évvel később, egy másik büntetőügyének tárgyalására hamis bombariadót jelentett be.

Különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés kísérlete miatt emelt vádat az ügyészség egy férfival szemben, aki 22 évvel ezelőtt egy sötét utcaszakaszon késsel váratlanul rátámadt és a nyakán, valamint a felsőtestén kíméletlenül összeszurkált egy nőt.

A vádirat szerint az elkövetéskor 16 éves vádlott 2001 tavaszán Kecskeméten megismerkedett a prostituálttal, de a nő elutasította őt, mire később, amikor a nő a szemetet vitte ki, a vádlott egy késsel megvágta a nyakát, és többször meg is szúrta.

A támadás helyszínén rögzített lábnyom az ügyészség bizonyítékai között
Magyarország Ügyészsége

A földre került nő kiabálni kezdett, hogy „Segítség! Megölnek!”, végül a kiabálásra felfigyelő járókelők megzavarták a vádlottat, aki elmenekült a helyszínről. A nő életét csak a gyors orvosi beavatkozás mentette meg.

A vádlott kilétére az ügyészségi közlemény szerint úgy derült fény, hogy 2016 őszén a férfi egy másik büntetőügy vádlottjaként a bírósági tárgyalás napján nyilvános telefonfülkéből bejelentést tett, miszerint a bíróságot két csőbombával fel fogja robbantani.

A bombafenyegetésről beszámoló Blikk cikke szerint amikor a rendőrök átkutatták a telefonfülkét, rájöttek, hogy a 2001-es késelés helyszínén talált maradványok és a bombafenyegetés során hagyott bizonyítékok ugyanahhoz a személyhez vezetnek – nem tisztázott, de vélhetően DNS-nyomokról lehetett szó.

(Nyitóképünk a 2001-es támadás helyszínén készült helyszíni szemle fotója. Forrás: Magyarország Ügyészsége)

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.