Minden napra jut egy tiltakozó akció.
„Mi, a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium dolgozói, szolidaritásunkat fejezzük ki a Miskolci Herman Ottó Gimnázium azonnali hatállyal felmentett igazgatóhelyettesével, valamint elutasítjuk a polgári engedetlenségben részt vevő kollégák megfélemlítését. A sztrájk alapjog. A hatalom a közoktatásban dolgozók számára ellehetetlenítette a sztrájkot, így a nyomásgyakorlás egyedüli eszközeként a történelemből jól ismert polgári engedetlenség maradt” – írta hétfőn az ország egyik legjobb gimnáziumának 48 oktatója, vagyis a Fazekas tantestületének közel fele.
„Úgy néztek rám a kollégák, mint a véres rongyra" - a tanárok között is széthúzás van a tüntetések miatt
Hétfő reggel az ország több helyén tiltakoztak pedagógusok az alacsony bérek, a drasztikus tanárhiány,és a sztrájk lehetőségének kiüresítése ellen, illetve a miskolci Herman Ottó Gimnázium igazgatóhelyettesének felmentése miatt. Akik részt vesznek a polgári engedetlenségben, azt gondolják, akciójuk mintát mutat a társadalomnak, üzenetüket, hogy nagy a baj, sokan megérthetik.
Egy másik budapesti iskola, a Fasori Evangélikus Gimnázium 13 tanára is szolidaritását fejezte ki a miskolci Herman Ottó Gimnázium kirúgott igazgató-helyettesével.
Ahogy arról a hvg.hu is beszámolt, a miskolci gimnázium igazgatóhelyettesét pénteken rúgták ki azonnali hatállyal azt követően, hogy a múlt héten polgári engedetlenség formájában tiltakozott a tantestület a pedagógusok ellehetetlenült helyzete miatt.
A diákok és tanárok tiltakozássorozata pedig folytatódik: kedden a budaörsi Illyés Gyula Gimnáziumnál tüntettek: