Itthon hvg.hu 2021. szeptember. 20. 11:22

Szijjártó Szputnyikkal a karjában menne az ENSZ közgyűlésére, de ilyennel nem biztos, hogy beengedik

Az orosz oltást a világ több országában még ma sem fogadják el.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Népszava információi szerint személyesen szeretne részt venni az ENSZ 76. közgyűlésének hétfőn kezdődő őszi ülésszakán, ám mivel az orosz Szputnyik V vakcinával oltották be, az akadályozhatja őt ebben.

A miniszter márciusban kapta meg a vakcinát, de az orosz készítményt azóta sem fogadják el a világ legtöbb országában. A Szputnyik V-t nem engedélyezte egyelőre az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) az Egészségügyi Világszervezet (WHO), valamint az amerikai egészségügyi hatóság sem. A WHO pedig épp a múlt héten jelentette be, hogy meghatározatlan időre felfüggesztik a szer engedélyeztetését, mivel nem látnak rá garanciát, hogy a gyártás során nem kerül esetleg szennyeződés az ampullába.

Az ENSZ közgyűlése azért is különleges, mert azon csak azok vehetnek részt személyesen,

akik vagy a WHO, vagy az amerikai hatóságok által elismert oltással rendelkeznek. Ezt a Népszava kérdésére az amerikai külügyminisztérium megerősítette.

A cikkben kitérnek rá, hogy ahhoz, hogy valaki beutazzon az Egyesült Államokba, elvileg elég egy három napnál nem régebbi negatív PCR-teszt. A közgyűlésnek helyet adó New York városa és maga az ENSZ viszont saját hatáskörben szigorúbb szabályokat hozott: a közgyűlésen személyesen csak oltással rendelkezők vehetnek részt.

A lap szerint az ENSZ hagyott egy kiskaput, a helyszínen ugyanis felállítanak egy oltópontot, így ott akár Szijjártó is beoltathatja magát valamilyen nyugati vakcinával.

Hirdetés
hvg360 Arató László (EUrologus) 2024. december. 02. 09:36

Sok jóra nem számíthat a magyar kormány az új Európai Bizottságtól

A régi lendülettel veszi elő a magyar ügyeket a decemberben hivatalba lépő testület A pénzbefagyasztásokkal kapcsolatos eljárások szigorodnak és bővülnek, nem lesz változás az EU migrációs, vagy zöldpolitikájában, és továbbra is napirenden marad a szerződésmódosítások ügye, amely többek között a vétójog eltörlését tartalmazza. Közben a kormány politikai súlya látványosan csökken.