A három belgyógyászati osztály közül csak kettő maradt működőképes, de extrém a terhelése az orvosigazgató szerint.
„A mai nappal kénytelenek vagyunk lemondani a teljes gasztroenterológiai és vérző ellátást, valamint a perem területek mellett Budapest Főváros XVIII. kerületének általános belgyógyászati ellátását is” – tájékoztatta a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház és Rendelőintézet orvosigazgatója, Dobosi Zsolt a Nemzeti Népegészségügyi Központ Egészségügyi Igazgatási Főosztályának vezetőjét hétfőn. A tájékoztatást Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő hozta nyilvánosságra a Facebookon.
Dobosi Zsolt arra hivatkozva mondta le az ellátásokat, hogy
az intézmény II. belgyógyászati osztályának mindössze három orvosa/szakorvosa írja alá az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló szerződést.
Ők a létszám 20 százalékát teszik ki.
Az orvosigazgató hozzátette: tekintettel arra, hogy a kórháznak 400 ezer fős területi ellátási kötelezettsége van, az ott élők egészségi állapota pedig igen rossz, az eddigi terhelésen felül most extrém teher hárul az I. és a III. belgyógyászati osztályra.
A következő:(
Közzétette: Dr. Kunetz Zsombor MBA – 2021. március 1., hétfő
Ahogy korábban beszámoltunk róla, sok egészségügyi dolgozó nem hajlandó aláírni az új szerződését, amelyben vállalja, hogy a korábbi közalkalmazotti helyett egészségügyi szolgálati jogviszonyban dolgozik tovább.
Korábban Aba város önkormányzata közölte, hogy be kell zárni az ottani szakrendelőt, mert a kisebbségi tulajdonosok megtiltották az igazgató egészségügyi szolgálati jogviszonyának létrehozását. Azután a budapesti Szent Imre Kórház dolgozói közül jelezték tucatnyinál is többen, hogy nem vállalják az átállást.
"Inkább eladom az autóm, ha odáig fajul a helyzet" - távozó és maradó egészségügyi dolgozókkal beszéltünk
Hétfő este Kunetz Zsombor nyilvánosságra hozott egy tájékoztatót, amelyet a tatabányai Szent Borbála Kórházban küldtek szét, és arról szól, nem lesz éjszakai műszak az intézmény sürgősségijén. Ezért aztán minden szakma ügyeletes orvosai az SBO-n látják el a szakmaspecifikus betegeiket.
Szegeden közben kiderült, hogy nem dől be a klinikai ellátás, mert az orvosok többsége három hónap haladékot adott a vezetésnek a szerződések kifogásolt pontjainak felülvizsgálatára.