Kedden rajtol az új ügyeleti rendszer Budapesten, de vidékről kell hozzá mentőket átvezényelni
Lehet, hogy hosszú távon is szükség lesz a „rásegítő munkaerőre”.
Lehet, hogy hosszú távon is szükség lesz a „rásegítő munkaerőre”.
Az egészségügyi elemző emellett úgy látja, hogy a mentőszolgálat egészen máshogy értelmezi a kiérkezési időt, mint ahogy kellene.
Az egészségügyi elemző szerint a lépéssel a politika „gyáván odadobja a születendő gyermekek biztonságát”.
A legkülönfélébb ellátási formák állnak le: van, ahol a gasztroenterológia, van, ahol a szemészet nem lesz. Olyan intézmény is akad, ahonnan 130 kilométert kell utazni az ellátásért.
A kórház szerint szó sincs osztálybezárásokról.
Kunetz Zsombor szerint így egy pénteki és egy vasárnapi ügyelettel simán szabadnap nélkül maradhat egy-egy dolgozó orvos.
Kunetz Zsombor szerint ez a budapesti ellátást is veszélyezteti.
Az egészségügyi szakértő szerint maga Takács Péter ismeri el, hogy nincsen elég humánerőforrás az új ügyeleti rendszer működtetésére.
Az egészségügyi elemző úgy véli, a mentőszolgálat megerősítésével kellene foglalkozni, mert ha az meglenne, akkor az ügyelet kiváltására elég lenne az egy héten egyszer elérhető munkaidőn túli háziorvosi rendelés.
Enélkül minden marad a régiben.
A háziorvosok és fogorvosok kompenzáló támogatásáról jelent meg rendelet a Magyar Közlönyben. Kunetz Zsombor elemző szerint ez annak beismerése, hogy az egészségügyi átalakítás megbukott.
Az új egészségügyi törvénycsomag szigorítaná az orvosi esztétikai beavatkozásokat, szűkítené az egészségügyben egyéni vállalkozóként dolgozók körét, viszont a mentőtiszteknek is lehetőséget adna arra, hogy halottvizsgálatot végezzenek. Szakértőkkel elemeztük ki, hogy észszerűek-e ezek az ötletek.