Hasonló arányban vannak azok is, akik saját bevallásuk szerint gyakrabban mosnak kezet, mint a járvány előtt.
Az Ipsos az 1000 felnőtt magyar állampolgár megkérdezésével készített országos mintájú reprezentatív kutatást, melynek eredményeit most publikálták. A felmérés főbb megállapításai a következők:
- A magyar felnőttek számára az adatfelvétel idéjén, június végén a Covid-19 vírus már csak a hatodik számú „aggodalomra okot adó veszélyforrás”-nak számított.
- Ugyanakkor a megkérdezett magyarok háromnegyede továbbra is visel arcmaszkot, és ugyanennyien vannak, akik elmondásuk szerint gyakrabban mosnak kezet, mint a járvány előtt.
- Érdekes megállapítás az is, hogy mára csak a lakosság 35%-a kerüli a személyes találkozást másokkal. Ez azt is jelenti, hogy többeknél visszatért a kézfogás szokása, és többen is szállnak fel a tömegközlekedési eszközökre.
- Az idősebb korosztály viszont továbbra is óvatos: a 60 év felettiek 87 százaléka hord maszkot, 78 százalékuk kerüli a kézfogást, 48 százalékuk pedig minden személyes érintkezést.
- A kutatásból kiderült az is, hogy a munkavállalók negyede még mindig otthonról dolgozik. A szakmunkások 75%-a azonban változatlanul bejár a munkahelyére.
- A vírus elleni vakcina gyors feltalásában a lakosság 72 százaléka bizakodik, ez kereken 10 százalékkal magasabb arány, mint április végén.
- Az Ipsos szerint a magyarok továbbra is a tudósokat és az Egészségügyi Világszervezetet tekintik hiteles forrásnak, a kormányzati tájékoztatási szervek a középmezőnyben, a közösségi oldalak a bizalmi lista alján szerepelnek.