Itthon hvg.hu 2020. május. 05. 06:56

Meghalt 12 beteg, 3065-re nőtt a fertőzöttek száma

Már 363 életet követelt a járvány.

Újabb 30 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 3065 főre nőtt az igazolt fertőzöttek száma Magyarországon.

A hétfő reggeli adatközlés óta újabb 12 ember vesztette életét a COVID-19 betegségben. Róluk cikkünk megjelenéséig semmilyen adatot nem tettek közzé.

Az újabb halálesetekkel 363 főre emelkedett az elhunytak száma a járvány kezdete óta.

Gyógyultan a hivatalos tájékoztatás szerint 709-en távozhattak a kórházból.

Az aktív fertőzöttek száma 1993 fő, a kormányzati tájékoztató oldal pedig külön kiemeli, hogy 63 százalékuk budapesti vagy Pest megyei. Az elhunytak 79 százaléka és a gyógyultak 51 százaléka is a fővárosban vagy Pest megyében élt.

Kórházban jelenleg 982 embert ápolnak a koronavírus okozta betegség miatt, közülük 55-en vannak lélegeztetőgépen.

Az elvégzett tesztek száma egy nap alatt 1599-cel emelkedett,

az előző napi 83 958 helyett kedden 85 557-et mutatott a számláló.

Hatósági házi karanténban most 10 547-en vannak, 88-cal többen, mint egy nappal ezelőtt.

Jelezték, hogy a betegek számának növekedése miatt a kórházak felkészültek a tömeges megbetegedések fázisára és növelték ágykapacitásaikat. A védekezés első szakasza – az egészségügy felkészítése – ezzel véget ért.

A második szakaszban – ami nem jelenti a járvány végét, mivel a vírus továbbra is terjed – az a kormány célja, hogy fokozatosan, szigorú menetrend szerint újraindítsa az életet, és továbbra is elkerülje a járvány berobbanását. Ezzel indokolják, hogy Budapesten és Pest megyében továbbra is életben marad a kijárási korlátozás, vidéken viszont lazítottak. Figyelmeztettek viszont, hogy az egész országban továbbra is fontos a másfél méteres védőtávolság tartása, és az arc eltakarása a boltokban és tömegközlekedési eszközökön.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.