Itthon hvg.hu 2019. március. 04. 08:10

Deutsch: Természetes Magyarországon, hogy az emberek szívesen túlóráznak

A munkavállalók önként, szívesen dolgoznak heti 40 óránál többet, ez természetes Magyarországon – mondta az RTL Klub Híradójának kérdésére Deutsch Tamás fideszes európai parlamenti képviselő arról, hogy március 1-jétől változtak a köztisztviselőkre vonatkozó szabályok.

Tüntetéssorozat a túlóratörvény ellen
Friss cikkek a témában

Ahogy pénteken megírtuk, aznap lépett életbe a központi hivatalok tisztviselőinek munkakörülményeit rendező törvény, amely egyebek mellett arról rendelkezik, hogy a hivatalokban dolgozóknak 8 helyett 9 órát kell benn lenniük a munkahelyükön, a munkaidejükből pedig kikerült a félórás ebédszünet. De csökkent még az alapszabadságuk is.

Az RTL Klub Híradója ebből az apropóból kérdezte Deutsch Tamást, aki így válaszolt:

Ne csináljunk már Krisztusból bohócot, ahogy pestiesen szokták mondani. Ne csináljunk már úgy, mintha Magyarországon egyébként ne lenne teljesen természetes dolog nem főnöki kegyetlenség, nem a munkavállaló kiszolgáltatottságának kihasználása, hanem az, hogy az emberek (…) nagyon-nagyon jelentős részben örömmel dolgoznak ott, ahol dolgoznak,

van egy szakmai végzettségük, nem munkahelyüknek, hanem hivatásuknak tekintik, és lehet, hogy 8 óra 15-re kéne hivatalosan beérniük, de 7:50-kor benn vannak, és lehet, hogy 16 óra 45 perckor elmehetnének, de ha van elvégzendő munkájuk, akkor 17:30-kor, sőt 18:15-kor is ott vannak még a cégnél."

Deutsch azt is megemlítette, hogy "ezekben a napokban és hetekben a magyar közszférában dolgozók 30 százalékos, visszamenőleg érvényesülő fizetésemelést kapnak", amit "hátrányos intézkedésnek nem lehet tekinteni. Indokolt volt, megérdemlik, helyes, jó intézkedés volt."

A fideszes EP-képviselő a közszférában dolgozókat képviselő szakszervezetek sztrájkfenyegetéséről szólva hozzátette még: "Talán nem áll messze a helyes valóságérzékeléstől, ha valaki az EP-választás és ennek a munkabeszüntetésnek a készülődése közötti összefüggéseket véli felfedezni."

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.