Több momentumos politikus és egy Jobbik-közeli aktivista szólalt föl a szombat délutáni müncheni tüntetésen. A szervezők az elmúlt hetek tüntetésein követelt öt pont mellett a tévémaci kiszabadítását követelték.
Mintegy ötven ember vett részt a szombat délutáni Momentum-közeli tüntetésen Münchenben. A Facebookon is meghirdetett eseményt nem a Momentum, hanem a párt müncheni szervezetének elnöke, volt egyéni és listás országgyűlésiképviselő-jelöltje, Kovács Attila jegyezte, ezért a „Momentum-közeli” terminus technicus. Kovács arról beszélt,
ez a tüntetés nem fogja megdönteni a Nemzeti Együttműködés Rendszerét.
Az önkényuralom nem véletlenül, „hanem lassan, szervezetten és lépésenként épül fel” – hangsúlyozta. „Visszaadjuk a feladónak” a rabszolgatörvényt – tette hozzá az ellenzéki politikus, aki azt kérte hallgatóitól: szervezkedjenek.
A konferansziéi feladatot magára vállaló müncheni Momentum-alelnök, Dobos László szavaiból kiderült: Németországban Münchenen kívül Berlinben és Stuttgartban is zajlik tüntetés szombat délután a rabszolgatörvény – és tágabban a NER – ellen.
A Müncheni Jobbik Baráti Kört képviselő Tóth László egyebek közt „a kormányközeli maffiózó oligarchákat” bírálta. A Jobbik-közeli aktivista a Jobbik programjában is szereplő, az Európai Unió nyugati és keleti fele között szerinte kívánatos bérunió fontosságára hívta föl a figyelmet.
Dobos magyarul és németül is fölolvasta az elmúlt hetek magyarországi tüntetéseinek ötpontos követelését. Mindezt kiegészítette egy hatodik ponttal: a tévémaci szabadon engedésével. Szerinte mostanság a tv-híradó a mesefelelős, ám ott valódi híreknek kellene lenniük, a tévémacinak pedig vissza kell kapnia mesefelelősi munkakörét.
A kormányközeli „média” gyűlöletkampányát bírálta Sztaneff András, a Momentum ifjúsági szervezete, a TizenX nemzetközi koordinátora. Szerinte a tehetségeket támogatni kellene Magyarországon, ahelyett, hogy elüldöznék onnan.
A tüntetők élőben bejelentkeztek a budapesti tüntetésre, beolvasták az öt plusz egy pontot. „Követelünk egy független közmédiát és a tévémaci kiszabadítását” – hangzott a hatodik pont, majd a Himnusz eléneklésével befejeződött a rendezvény.