A határozatképtelen rendkívüli parlamenti ülés után az ellenzék kiállt a parlamenti lépcsőre, ahol a Jobbik és az LMP kivételével esküt is tettek.
Az LMP és a Jobbik képviselői nem olvasták fel azt az esküt, amellyel a többi képviselő megfogadta, "hű lesz az ötpontos követeléshez", elítéli az ellenzéki képviselők fizikai bántalmazását, követelte, hogy a közmédia közszolgálatot teljesítsen, és tiltsák be a fizetett propagandát. Felolvasták az öt pontot is, melyben szerepel a túlóratörvény visszavonásának igénye is. Az ellenzék a rövid és határozatképtelen rendkívüli ülés után állt ki a Parlament lépcsőjére.
Az eskü után összellenzéki sajtótájékoztatót tartottak, ahol Tóth Bertalan MSZP-elnök a szombati tüntetést reklámozta, Szabó Tímea, a Párbeszéd társelnöke arról beszélt, az ellenzék nem akarja a korábbi politikát folytatni. Azért kezdeményezték a rendkívüli ülést, hogy választ követeljenek a kormánytól arról, mi történt az MTVA-székháznál, hogyan bántalmazhattak országgyűlési képviselőket. "Azért vagyunk itt, hogy megmutassuk, egységes az ellenzék, egységesen lépjünk fel."
Hadházy Ákos független képviselő arról beszélt, amíg nem független a közmédia, folytatódik a propaganda.
Az LMP társelnöke, Keresztes László Lóránt arról beszélt, szimbolikus, hogy a kormánypártok nem mentek el a rendkívüli ülésre, szerinte ez azt mutatja, ennyire érdekli őket az emberek sorsa. Azt ígérte, az ellenzék a jövőben is együtt mozog, nem hátrálnak, "mindent meg kell tenni, hogy megsemmisítsék a törvényt. Most kezdődik a harc!" – mondta. Erőteljes, de erőszakmentes tiltakozásra hívott fel.
A jobbikos Jakab Péter szerint gyáva kormány regnál, a Fidesz Soros György háta mögé menekül. Jakab szerint az igazi változást a gyártósorok mellett lehet elérni. Gyurcsány Ferenc DK-elnök az országát eláruló kormányról beszélt, szerinte "eljött az ideje a lázadásnak".
Szél Bernadett amiatt tiltakozott, hogy Kövér László házelnök megtagadta Buzinkay György momentumos politikus beléptetését a Parlamentbe. Buzinkay Szél vendégeként vett volna részt az ülésen. Szél szerint ez már csak látszatdemokrácia, "a Fidesz verőlegényekkel tartja mederben a folyamatokat". Közben más forrásból megtudtuk, nem kifejezetten a Momentumot tiltották ki, egy belső levél szerint az Országgyűlés főigazgató-helyettese ma már nem engedélyezte napi belépők kiadását, ezért nem jutott be Buzinkay sem. További intézkedésként elrendelték azt is, hogy a képviselőkön kívül mindenkinek át kellett mennie a mágneskapun is, amire korábban a pártok alkalmazottait nem kötelezték.
A momentumos Fekete-Győr András először is a "hazugsággyár" képviselőit, a kormányoldali média tudósítóit köszöntötte. Arról beszélt, tavaly év végére országos ellenállási mozgalom alakult ki, a tüntetéshullám csapatmunka volt, amit együtt értek el. A tiltakozás folytatódik, "kézzel-lábbal küzdeni fogunk, hogy visszavonassuk a túlóratörvényt". A vasat "addig ütik, amíg meleg", sőt azt ígérte, "forrósítani is fogják". Fekete-Győr szerint 2019 az ellenállás éve lesz.
Élő videónk a sajtótájékoztatóról
Kulisszatitkok
Ellenzéki forrásból megtudtuk, a eredeti tervek szerint a napirend előtti felszólalásban minden parlamenti párt képviselője elmondta volna az ötpontos petíció egy-egy pontját, azonban a Jobbik és az LMP végül máshogy döntött: ők a saját szövegüket mondták. A másodikként felszólaló Szabó Tímea párbeszédes politikus sorolta a pontokat, utána viszont Tóth Bertalan sem szólalt fel, hanem kivonult az ülésről, ahogy Vadai Ágnes DK-s politikus is. A Jobbik sajtófőnöke azt írta, munkamegosztás volt az ellenzék közt, az MSZP-DK-Párbeszéd képviselői a fogadalommal, ők pedig a napirend előtti felszólalással "álltak ki a munkavállalók mellett." A Parlament előtt ezért nem mondták el az eskü szövegét.