Itthon Tóth Richárd 2017. december. 12. 10:39

Idén is küldött hanukai üdvözlőlapot a Jobbik

Tavaly tette meg ezt először a néppártosodó Jobbik, de a Köves Slomó vezette Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség nyílt levélben utasította vissza a Jobbik köszöntését.

Megkerestük a Jobbikot, idén is küldenek-e köszöntéseket hanuka alkalmából, a párt sajtóosztálya azt írta:

Idén is kap minden zsidó egyház hanukai üdvözlőlapot, ahogy tavaly is. A felsorolástól eltekintenék, de mindegyik kap. A lapok múlt hét pénteken lettek feladva. Természetesen minden keresztény-keresztyén egyház is kap karácsonyi üdvözlőlapot is.

Tavaly az állt a Mirkóczki Ádám szóvivő és Vona Gábor pártelnök által írt levélben, hogy:

Jelen sorainkkal áldott, békés és boldog ünnepet kívánunk, hogy az emlékezés és az örvendezés eme időszaka lehetőséget nyújtson a lelki megújulásra, s mint a fények ünnepen, árasszon valódi világosságot, amely képes utat mutatni.

Köves Slomót akkor meglepte a párt üdvözlete, válaszlevelében a vezető rabbi úgy fogalmazott, a Jobbik számtalanszor tanúbizonyságot tett arról, hogy a hazai zsidó közösség tagjait nem tekintik a magyar nemzet egyenlő elbírálást érdemlő tagjainak. „Meglehet, egyfajta gesztusnak szánták hanukai jókívánságaikat, de hatékonyabbnak tartanám, ha azokon a fórumokon adnának hangot gesztusaiknak, ahol eddig a gyűlölet, gyalázat, és nem utolsósorban a sötétség nyert teret, nem a fény” – zárta akkor Köves a levelét.

A nyolcnapos hanuka az egyik legnagyobb zsidó ünnep, amelyen a hívők a jeruzsálemi Templom újbóli felszentelésére emlékeznek. Az örömünnep, a vallási és a fizikai szabadság, valamint a fény ünnepe a zsidó naptár szerint kiszlév hó 25-étől tévét hó 2-áig tart, azaz a Gergely-naptár szerint idén december 13. és 20. között lesz, az első gyertyát az ünnep előestéjén, december 12-én gyújtják meg.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.