Itthon hvg.hu 2017. július. 24. 19:40

Több százan tüntettek a BKK-botrány miatt a cég székházánál

Nem csillapodik a BKK-botrány, hétfő este 19 órára a Rumbach Sebestyén utcában felállított guruló színpadhoz hirdettek meg demonstrációt. A tüntetés szervezői meghívójukban azt írták: szeretnék megmutatni, hogy nem kérnek a jogi intézkedésnek álcázott megtorló akciókból.

A rendezvényen felolvasták a BKK e-jegyrendszerének hibáját felismerő "hekker" levelét, amelyben a fiatalember elmagyarázta, miért nem akarja felfedni azonosságát: nem akarja, hogy az eset ennél jobban megzavarja életét, nem akar még jobban belekeveredni az ügybe. A 18 éves fiatal hétvégén az RTL Híradónak nyilatkozott, telefonon, és azt mondta: bízik abban, hogy elismerik az ártatlanságát, illetve meglepődött azon, milyen sokan álltak mellé.

Aztán beszélt az eseményen Békés Gáspár a Független Diákparlamenttől, Nehéz-Posony Márton ügyvéd és Fülöp Tamás informatikai szakértő. Elhangzott, hogy az érintett informatikai cég gyengeséget mutatott azzal, hogy feljelentést tett ahelyett, hogy megköszönte volna a segítséget és kijavította volna a hibát. Pedig az informatikában ez elterjedt magatartás, így csinálja például a Google és Prezi, amelyek még ösztönzik is, hogy a civilek, szakértők így segítsék munkájukat. Fülöp Tamás arról beszélt, hogy rosszak a magyarországi törvények, ezért törvénymódosítás kezdeményeznek, hogy ne kelljen ártatlan gyerekeket meghurcolni ilyen esetekben.

A BKK botrány - Mátrix tüntetés címet viselő tüntetésre a Facebookon előzetesen majdnem kétezren jelezték részvételüket, de ennyien végül nem voltak.

Fülöp Máté
Fülöp Máté

A demonstrációt úgy hirdették meg, hogy „Mátrix-stílusban” tartják: mint a szervezők írták, „a NER-mátrix egyik ügynöke, a BKK nem tűri az ellenállást. „Mutassuk meg, hogy mi is felébredtünk! Gyertek mátrixos napszemüvegben, mi cserébe toljuk a film zenéit.” Akárhogy is, végül a legtöbb résztvevő nem viselt napszemüveget.

Fülöp Máté
Fülöp Máté

A szervező Occupy Oktogon Bázis azt írta, „megbeszéljük, mit kell megváltoztatnunk a törvényi szabályozáson és hogyan érjük ezt el”.

Az ügy előzményei:

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.