Téves a Magyar Időkben megjelent állítás, miszerint a CEU konszolidációja a magyar oktatókat diszkriminatívan érintő elbocsátásokkal járna – közölte az intézmény.
Ahogy korábban megírtuk, a Magyar Idők pénteki számában azt közölte, hogy a Soros György alapította CEU hallgatói az egyetem rektorához készülnek fordulni a főállású magyar tanárok elbocsátása miatt. A lap szerint az érintetteket még tavaly ősszel arról tájékoztatták, hogy a Central European University (CEU) Business School összeolvad a közgazdasági tanszékkel, ami pozíciók megszűnésével jár. A közelmúltban 17 embert bocsátottak el – állította a cikk.
A CEU péntek délután közleményben jelezte: téves, amit a kormányhű lap leírt, a konszolidáció nem jár a magyar nemzetiségű oktatókat diszkriminatívan érintő elbocsátásokkal. "A CEU új tanszéket hoz létre, amely egyaránt alkalmaz magyar és más nemzetiségű oktatókat. Téves állítás az is, hogy az egyetem kevesebbet fizetne a magyar oktatóknak. Az egyetem oktatóinak és alkalmazottainak fizetését egyetemi rangjuk, képzettségük és tapasztalatuk határozza meg" – írták.
Az átalakítást – az új tanszék létrehozását, amely összehangolja az Üzleti Iskola (CEU Business School) és a Közgazdaságtudományi tanszék (CEU Department of Economics) erősségeit – az üzleti képzés globálisan tapasztalható átalakulásával és a változó hallgatói igényekkel magyarázza az egyetem.