Itthon MTI/hvg.hu 2017. február. 10. 06:34

Elküldik a magyar tanárokat a CEU-ról a Magyar Idők szerint

A Soros György alapította CEU diákjai állítólag arra készülnek, hogy az egyetem rektorához forduljanak a főállású magyar tanárok elbocsátása miatt. 17 embert máris elküldtek, de továbbiak elbocsátása várható.

A kormányhű Magyar Idők értesülése szerint szinte az összes főállású magyar tanárt elbocsátják a Soros György által alapított Central European University (CEU) Business Schooltól.

A lap pénteki cikke szerint az érintetteket még tavaly októberben tájékoztatták arról, hogy az intézmény összeolvad a közgazdasági tanszékkel, ami pozíciók megszűnésével jár. A vezetőség költséghatékonysággal indokolta az átszervezést, de érdekes, hogy a külföldi tanárok közül senkit nem küldenek el, holott jóval magasabb a fizetésük – írják.

Az őszi bejelentést sokáig nem követte intézkedés, majd a múlt héten levélben tájékoztatták az oktatókat arról, hogy mindenkivel leülnek átbeszélni a továbbiakat. A megbeszélések után 17 embert már elbocsátottak, de várhatóan még további tanároknak is felmondanak a következő hónapokban – áll a cikkben. Az újság úgy tudja, hogy mindenkinek felajánlották a közös megegyezést.

A Magyar Idők az egyetemet nem kérdezte meg, hogy igaz-e a hír.

Az intézkedéssel a nappali és a levelező Master of Business Administration (MBA) képzés szűnik meg – írják, hozzátéve, információik alapján utóbbit egy év múlva újra akarják indítani, de már a magyar oktatók nélkül. A lap egy forrásra hivatkozva azt is közölte: az elbocsátott tanárok nagyon népszerűek a diákok körében, akik már tervezik, hogy a rektorhoz fordulnak a döntés miatt.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.