Itthon hvg.hu 2016. január. 20. 14:32

Pokorni Zoltán nevében írták alá a tanárok tiltakozását

Valaki az egykori oktatási miniszter nevében írta alá a Herman Ottó Gimnázium által indított tiltakozás támogató petícióját, de egy csúnya hibát követett el.

Szerdán Pokorni Zoltán egykori oktatási miniszter és Fidesz-elnök, jelenleg a főváros XII. kerületének polgármesterének neve is megtalálható volt a Herman-gimit támogató petíción a Tanítanék.com oldalon, azonban az illetéktelen aláíró egy szarvashibát követett el.

hvg.hu

A tiltakozáshoz való csatlakozás indoklásában ugyanis azt írta, hogy "magánemberként és nagyszülőként teljesen átérzem az oktatás jelenlegi problémáit", azonban az oktatáspolitikus még nem nagyapa – ezt a polgármesteri hivatalban is megerősítették. Az online petíciók mindig magukban hordozzák annak veszélyét, hogy nem biztos, hogy valós személy áll az aláírás mögött, a rendszer alkotta lehetőséggel élt most vissza valaki.

Bár a II. Orbán-kormány óta Pokorni Zoltán több ízben fogalmazott meg kritikát az egykor Hoffmann Rózsa vezette oktatási államtitkársággal szemben. Az oktatáspolitikát is kritikával illette, a HVG Középiskolai Rangsor kiadványban úgy fogalmazott, hogy "Magyarország a szégyenpadon ül". A Herman-gimnázium esetében hasonló nyilatkozatot nem tett, a XII. kerületi önkormányzat tájékoztatása szerint nem tervezik kommentálni az ügyet.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.