2015. augusztus. 08. 05:38 MTI Utolsó frissítés: 2015. augusztus. 08. 08:01 Itthon

Kiss Zoltán lehet a kémelhárítás új főnöke

A Napi Gazdaság szerint a Belügyminisztérium három potenciális jelöltet is tesztel az Alkotmányvédelmi Hivatal élére.

Kiss Zoltán ezredes, a Belügyminisztérium rendészeti államtitkárságának koordinációs osztályvezetője, miniszteri biztos lehet az Alkotmányvédelmi Hivatal (AH – polgári elhárítás) új főigazgatója – közölte a szombati Napi Gazdaság.

Mint írták, a miniszteri biztos feladata jelenleg – a hivatalos megbízása szerint – az AH "átalakítása érdekében szükséges feladatok koordinálása és ezek végrehajtásának biztosítása". A fiatal főtiszt ennek érdekében a polgári elhárítás reformjával kapcsolatos tanulmányon dolgozik, amellyel ősz elejére kell elkészülnie. Amennyiben ezt a feladatot sikeresen végrehajtja, nagy az esélye annak, hogy kinevezik az elhárítás élére.

A lap idézi a Népszabadság pénteki írását, miszerint Göbölös László márciusban azért távozott a hivatal éléről, mert "túlreagált egy miniszteri kritikát, megsértődött, majd távozott". Azóta Földes Gyula irányítja a hivatalt megbízott főigazgatóként.

A lap szintén nem tartja biztosnak, hogy Földest nevezik ki az AH vezetőjévé, mert szerintük a Belügyminisztérium három potenciális jelöltet is tesztel. Göbölös László távozásában a lap szerint az játszott szerepet, hogy Pintér Sándor állítólag kifogásolta a szervezetnél folyó munkát.

A belügyminisztert az is nagyon zavarta, hogy az AH alig kért információt a kormányszervektől. Jelenleg – bár erre korábban voltak elképzelések – a polgári titkosszolgálatokat nem vonták össze, a hírszerzés a Miniszterelnökséghez, az elhárítás pedig a Belügyminisztérium alá tartozik.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.