2015. július. 02. 17:58 MTI Itthon

Migráns-adatbázist készít Magyarország három másik országgal

Közös adatbázist készít a migránsokról Magyarország, Szerbia, Ausztria és Németország – erről a négy ország rendőrségének vezetője állapodott meg csütörtökön Belgrádban.

A négy ország közös adatbázist készít a migránsokról, mert sokan dokumentumok nélkül érkeznek, így nehéz őket azonosítani - mondta Milorad Veljovic, a szerbiai rendőrség igazgatója a négyoldalú találkozó utáni sajtótájékoztatón.

Így megjelenhetnek olyan személyek is, „akiknek mások a céljai” - fogalmazott a szerb rendőri vezető, aki szerint az adatbázis néhány napon belül feláll, így kiszűrhetők lesznek a lehetséges terrorakciók elkövetői. Hozzátette ugyanakkor, hogy Szerbia a terrorcselekmények kivédése szempontjából biztonságos országnak számít, a hatóságok mindent megtesznek az ilyen akciók megelőzése érdekében. 

A határvédelemmel kapcsolatban felidézte, hogy tíz magyar határőr néhány napja segít a szerb-macedón határ védelmében, Ausztria pedig a korábban tervezett 40 helyett 80 rendőrt küld Szerbiába. Hozzátette, a szerb-magyar határon hat-hat magyar és osztrák rendőr segíti a szerb hatóságok munkáját. 

Az illegális migráció megfékezése céljából végrehajtott magyar-szerb akciókat sikeresnek értékelte Papp Károly országos rendőrfőkapitány, aki szerint jó eredményt hozott a közös munka. Azt mondta, ez Európa számára is jó példa arra, hogyan tud együttműködni négy ország rendőrsége. 

Konrad Kogler osztrák rendőrfőkapitány és Dieter Roman, a német szövetségi rendőrség igazgatója is támogatásáról biztosította szerb kollégáját: bejelentették, hogy további eszköz- és állománybeli segítséget nyújtanak Szerbiának.  Elhangzott, hogy az illegális migráció megfékezése mind a négy ország közös érdeke.

 

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.