2014. december. 23. 15:38 MTI Utolsó frissítés: 2014. december. 23. 15:36 Itthon

"Politikailag fárasztó, az országnak kudarcos év volt 2014"

Ez a véleménye az évről a Jobbik elnökének, aki 2015-tel kapcsolatban azt mondta, folytatják a kormányzásra való felkészülést, és azon lesznek, hogy a kormány politikája ellen tüntetőknek reális és hiteles programot tudjanak nyújtani.

A Jobbik elnöke szerint 2014 politikailag fárasztó, az ország szempontjából pedig eredménytelen és kudarcos volt. Vona Gábor keddi évértékelő sajtótájékoztatóján azt mondta, a pártoknak és a választóknak három szavazást kellett "kibírniuk", ezért volt politikailag fárasztó az év.

Az ország szempontjából azért volt eredménytelen és kudarcos, mert a kormánynak nem sikerült a legsúlyosabb problémákat megoldani - jelentette ki. Kifejtette: bár a Fidesz három választást is megnyert, helyzete azonban nagyban hasonlít az MSZP 2006-os állapotához: a sikerszéria néhány hét alatt összeomlott, olyan válságba került és juttatta az országot, amely a bukását fogja jelenteni. Szerinte a baloldal alkalmatlan a kormányzásra, a Jobbik támogatottságban, morálban és programban is a baloldal fölé nőtt.

Vona Gábor az ország helyzetével kapcsolatban hat olyan fő problémát említett, amelyeket nem sikerült megoldani: a munkahelyteremtést, az elvándorlást, a szociális problémákat, a korrupciót, a közbiztonságot, illetve a külpolitikai helyzetet. Utóbbival kapcsolatban jelezte: az 2015 egyik nagy problémája lehet.

A következő évvel kapcsolatban A Jobbik elnöke azt mondta: folytatják a kormányzásra való felkészülést, és azon lesznek, hogy a kormány politikája ellen tüntetőknek reális és hiteles programot tudjanak nyújtani.
   

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.