2014. december. 23. 16:39 MTI Utolsó frissítés: 2014. december. 23. 16:38 Itthon

Három törvényt vétóztatna az MSZP

Munkahelyellenes, újabb trafikmutyit hozhat és tovább rontja az emberek esélyeit három törvényjavaslat, amelyet visszavonatna az ellenzéki párt.

Tóbiás József, az MSZP elnök-frakcióvezetője levélben fordult Áder János köztársasági elnökhöz azt kérve, hogy az államfő ne írja alá a jövő évi költségvetést megalapozó törvényt, valamint a vasárnapi zárva tartásról szóló és az "újabb trafikmutyi lehetővé tevő" jogszabályt. Az MSZP az erről szóló közleményét kedden juttatta el az MTI-hez.

Tóbiás József arra is felszólította Áder Jánost, hogy lépjen fel az "urizálás" és a "visszafordíthatatlan társadalompolitikai lépések" ellen - olvasható a dokumentumban.

A szocialisták hangsúlyozzák, a költségvetés megalapozásáról szóló törvény végrehajtása esetén visszafordíthatatlan társadalmi károk keletkeznének, a rászorulók támogatási rendszerének "brutális megvágásával az ötmillió szegény ember hazáját hozná Magyarországra".

A vasárnapi nyitva tartás korlátozása indokolatlan beavatkozás az emberek magánéletébe - fejtik ki a szocialisták, hozzátéve: a kormány munkahelyvédelmi programjának céljával ellentétben újabb munkahelyek megszűnéséhez vezetne, a kereskedelemben maradó dolgozók pedig egyhavi megélhetésüket vesztenék el évente. Emellett úgy gondolják, a KDNP javaslata még a költségvetésnek is káros lenne, csak a kormánypártokhoz közel álló CBA üzletlánc járna jól vele.

Az MSZP a fentieken túl a dohánytermék-kiskereskedelemről szóló törvénymódosítással sem ért egyet, mivel a párt szerint az a "fideszes trafikmutyi" folytatását teszi lehetővé.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.