Itthon hvg.hu 2014. október. 12. 21:51

Horváth Csaba: Szigetvári politikája megbukott

Szerinte azzal, hogy az ellenzéki pártok az utolsó hetekben is "cserélgették a lovakat, amikkel indulni akartak", valójában elvették választóik szavazókedvét.

Horváth Csaba, az MSZP 2010-es főpolgármester-jelöltje arról beszélt újságíróknak, az Együtt-PM és Szigetvári Viktor stratégiája a koordinált indulásról a mindenre kiterjedő összefogás helyett megbukott, ebből Szigetvári Viktornak "a pártján belül is le kell vonnia a következtetéseket". Korábban az Együtt ügyvezető elnöke azt mondta, nincs miért szégyenkeznie.

Horváth szerint világossá vált az eredmények láttán, azzal, hogy az ellenzéki pártok az utolsó hetekben is "cserélgették a lovakat, amikkel indulni akartak", valójában elvették választóik szavazókedvét. Szerinte ennek köszönhető, hogy bár az áprilisi eredmények alapján még úgy tűnt: ősszel akár 13-14 kerületet is el lehet hozni a Fidesztől, ez most maximum 5-6-ra csökkent.

Fazekas István

Horváth Csaba gratulált Tarlós Istvánnak, és Láng Zsoltnak is (aki a kerületben győzte le az MSZP-s politikus), és azt mondta, Bokros Lajos mostani (az ő 2010-es szavazati arányát 5-6 százalékkal meghaladó) eredményét nem lehet összevetni az övével, mert "2010-ben nem csalással szerzett a Fidesz kétharmadot, akkor valóban őket támogatta az ország túlnyomó része, most azonban nem ez a helyzet".

Horváth szerint az eredményekből az MSZP-nek is le kell vonnia a következtetéseket, de a személyi kérdésekről még nem most kell beszélni. A hvg.hu kérdésére, hogy legalább egy-két dologgal kommentálja az este folyamán több szocialista vezető által is emlegetett gyökeresen új politikát, csak annyit válaszolt, most ki kell értékelni az eredményeket, ő aggódna a legjobban, "ha néhány óra alatt szeretnének minden nyitott kérdésre választ találni".

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.