A miskolci számozott utcák környékét azért ürítik ki, hogy a közeli stadionnak parkolót építhessenek – írja a Roma Sajtóközpont. Egy nyolc hónapos gyereket nevelő kilakoltatott szerint neki semmilyen tartozása nincs, mégis egy papírt lobogtatva közölték vele, hogy el kell költöznie.
Megkezdődött kedden a miskolci számozott utcák kilakoltatása – közölte a Roma Sajtóközpont.
Elsőként egy mozgáskorlátozott asszonyt és egy kisgyermekes családot tettek utcára.
A városvezetés ezt a városrészt azért akarja felszámolni, hogy helyet csináljon a közeli stadion parkolójának.
Az egyik kilakoltatott, Szamkó Józsefné éppen a tanfolyamon volt, amikor a szomszédok értesítették, hogy a városi ingatlankezelő emberei ürítik a lakást. A nyolc hónapos kisgyereket nevelő asszony sokkot kapott, mert állítása szerint semmilyen értesítést nem kapott a kilakoltatásról.
Az asszony szerint sem a lakbérrel, sem a közüzemi számlákkal nincs elmaradásban. Igaz ugyan, hogy korábban egy kétszázezer forintos lakbérhátralék miatt felmondták a bérleti szerződésüket, de a tartozást már egy éve kifizették. A városi ingatlankezelőnél pedig rendre azt mondták nekik, hogy ne aggódjanak, visszakapják a bérleti jogot. Ehhez képest ma olyan papírt mutattak az ingatlankezelő emberei, amin állítólag Szamkóné aláírása szerepel, hogy tudomásul veszi a kilakoltatást, pedig saját bevallása szerint nem írt alá semmit.
Az ingatlankezelő nem reagált a Roma Sajtóközpont megkeresésére.
Szociális kilakoltatás?
A miskolci városvezetés májusban szavazta meg a helyi Fidesz–KDNP-frakció előterjesztését, amely szerint a közbiztonság javítása és a lakosok szociális helyzetének javítása érdekében felszámolnának több „gettót és nyomortelepet” a városban, köztük a számozott utcákat is. A tizenöt igennel, négy nemmel és hét tartózkodás mellett megszavazott javaslatot a Fidesz támogatta, a Jobbik és a DK nemmel szavazott, az MSZP tartózkodott.
Egy a közelmúltban lezajlott, még nem teljesen kiértékelt felmérés szerint az itt élők több mint 90 százaléka miskolci születésű, a többiek zöme pedig évtizedek óta a városban lakik.
A Miskolcon Maradunk Kitelepítés Elleni Bizottság az egyik kilakoltatott család otthona előtt, a 6. utca 15/2 előtt tájékoztatja a sajtót – közölte Váradi Gábor, a bizottság tagja és a helyi roma nemzetiségi önkormányzat elnöke.