Itthon hvg.hu 2014. július. 25. 08:51

Feljelentést tesz a Szabadság téri szobor alkotója "a kormányt rágalmazók ellen"

A róla szóló ironikus Facebook-oldal miatt tesz feljelentést Párkányi Raab Péter, a német megszállási emlékmű készítője. Nem volt szerencséje a Facebookkal: korábbi profilját meghekkelték, most pedig álprofilt hoztak létre a nevében.

Feljelentést tesz Párkányi Raab Péter szobrászművész egy ál-Facebook-oldal miatt – írja a Mandiner blog.

A Heti Válasznak a minap interjút adó szobrász, a Szabadság téri német megszállási emlékmű alkotója korábban valóban rendelkezett Facebook-profillal, azt azonban törölte, mert egy "kortárs magyar képzőművész meghekkelte".

Azóta nem facebookozik – írja – , de megjelent egy Facebook-profil, amely az ő nevét viseli, pedig nem is ő hozta létre. Mint írta, ettől az oldaltól "és a rajta megjelenő aljasságoktól teljes mértékben elhatárolódik", és feljelentést tesz az őt és "a kormányt rágalmazók ellen".

Fülöp Máté

A Párkányi Raab Péter Művészoldalon a legfrissebb bejegyzés éppen a hvg.hu Heti Válasz-os interjúszemléje a legfrissebb bejegyzés, a következő ironikus mondatok kíséretében:  "Borókai Úr nekem biztosított Heti Válasz-cikke elérte a balliberális hisztisajtót, de végre belátták ők is legfőbb érdememet: gyors szobrász vagyok, ezért vállaltam egyedül én. A gyorsaság előnye, hogy a stilizált mondanivaló nem próbál evidenciákat sulykolni, a befogadóra van bízva, hogy ez sas vagy turul, Gábriel vagy Lucifer, alma vagy körte, művészet vagy hányás."

Párkányi az interjúban azt mondta, az emlékmű ügyében egy-két újságírót és történészt leszámítva két jó szándékú szereplő van: a kormány és ő. Mint mondta, azért őt kérték fel a munkára, mert más a rövid határidőt nem vállalta.

Orbán Viktornak is van egyébként kamu Facebook-oldala, bár az utóbbi időben kevesebb aktivitást mutat.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.